Visualizzazioni totali

Translate

Cerca nel blog

nesten tenkte: at: tilegne seg: en ny dyd, en ny åndelig kvalitet, at: inntil da: det var ikke:. menneskeheten

UNIUS REI: Universal brālība] YouTube: piemēram: 69.551.384 cilvēki. - Satanists? ir nožēlojama: viņi nevar zaudēt! lol. visu laiku, ka man win? kas ir vienmēr? viņi bloķēt manu ADSL! lol. @ Izraēla Valsts TV: Kristīgā revolūcija Arutz Sheva TV - nē! neviens nevar man jautā: unius Rei, ienīst kādu, jo, naids ir: kas opposione būtībai: unius REI, bet tas nav: novērš, pēc mana dusmām: ka var nogalināt: arī: pārdabisks veids: aizstāvēt: visu cilvēci: ja, Dievs teica: "mēs (Tēvs, Dēls, un: Svētais Gars) mēs: cilvēks: pēc mūsu tēla! un kā, mūsu līdzības mums nav jākaunas :.! mūsu vājums, neziņas, mazvērtības utt, bet tikai, lai mūsu spīts .. jo neviens nav vainīgs ir dzimis stāvoklī nabadzības vai atņemšana es uzskatu, ka, Saūda Arābijas karalis, būtu jāsaprot par milzīgo potenciālu, kas, es pārstāvu, viņam (islāmu), lai, ebreji (Ebraism), un visai pasaulei!
[UNIUS REI: Universal brālība] IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram: teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlā, par: do laicīgās: Kristīgā civilizācija] .. Es joprojām, un gandrīz pabeigts, šajās dienās: Jaunā Derība. [...] Es esmu dziļi pārliecināts: un: pārliecināta: ka: doma un mūsdienu civilizācijas ir kristieši, no impulsa turpinājums: sniegtie: Jēzus un Pāvils par šo:. Es uzrakstīju īsu piezīmi, vēsturisko, kas būs publicēt, tiklīdz: Man ir brīvas vietas. Pārējais nav: jūtas: ka šajā briesmīgā pasaules kara: tas: ka ir pretēji: pie koncepcijas: Atkal, kristīgā dzīve: ar: citu: ka varētu izsekot: pirmsskolas kristietis un, priekšā: The civilizācija, barbarisko vardarbību no Horde? "Teksts Croce: nekavējoties tika izplatīties: un bija ļoti liels slavu ...: ja tajā laikā: kur: katoļu baznīca:
[UNIUS REI: Universal brālība] IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlā, par: do laicīgās: Kristīgā civilizācija] sāka, lai skaidri savu neapmierinātību ar fašistisko režīmu. kas reaģēja: ar vardarbīgu preses kampaņu, kurā: ietekmēja arī, Benedetto Croce: ar liels: darīts izsmieklu, ministrs fašisma Nacionālā izglītības Giuseppe Bottai, kas nozīmēja, ironiski Operete Benedetto Croce, ar: rakstu ar nosaukumu: "Benedetto Croce: Rin-cristianito: no spīti ". In patiesu Benedetto Croce, nē, viņš nebija: atteicies: viņa laicīgo ateistu ticības, nedz, paņēma pusēs aizsardzības Romas baznīcas, bet: tikai novērot, piemēram: "apelācija ar vēsturi, mēs nevaram un nav atzīst: no sevis: no šāds:. kristieši " Vēsture liecina, ka: ka bija vēsturisks panākums: kristietības kultūrā: vairāk nekā: viņa reliģisko ziņu: iesakņoties sirdsapziņu.
[UNIUS REI: Universal brālība] IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlas, lai do laicīgās: Kristīgā civilizācija] Benedetto Croce, raksta: "Kristietība ir bijis vislielākais revolūcija, ka" cilvēce ir kādreiz darīts .. "labprātīgi vai negribot, tāpēc mēs esam mantinieki, revolūcijas: termins nav izmantots gadījumā, ja Benedetto Croce: nozīmē vēlas raksturu: graujošas: un konstruktīvu: ar kristīgo revolūciju, ka: vēsturiski darbojās: kā visām citām revolūcijām ".. nekādu atbalstu, tās salīdzinājums, domājot saistībā ar viņas īpašu un ierobežotu", kas gan nav, jo patiesībā, salīdzinot ar Kultūras revolūcijas kristietis, vai: ar "revolūciju" veco, kā, ka domas Grieķijā un likums: Romas, ne mūsdienu revolūcijas, ka "jūs nevarat iedomāties, bez: revolūcija kristieša" ir ": attiecības: no atkarības viņas. "
 
[UNIUS REI: Universal brālība] IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlas, lai do laicīgās: Kristīgā civilizācija] Kristīgā revolūcija ir fakts, unikāls notikums cilvēces vēsturē: jo, atšķirībā no visām pārējām, tas "strādāja: centrā dvēseles, jo morālā sirdsapziņa", "viņa likums vērsa tikai uz iekšējo balsi" un "morālo sirdsapziņu, izskats: kristietības, aptuveno ierašanās priecājās: un : ir darbaspēks: jaunos veidos "Kristietība: tā bija: revolūcija,". tik visaptveroša un dziļa, tādēļ auglīga par sekām, tik negaidīti: un: neatvairāmu tā realizēšanā, kas nav brīnums: ka ir parādījies: o, var: atkal parādās. brīnums, atklāsme no augšas, kā, tieša iejaukšanās Dieva cilvēku lietās "
 
[UNIUS REI: Universal brālība] Izraēla Nacionālā TV: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlā, par: do laicīgās: Kristīgā civilizācija] Bet, kristiešu revolūcija "bija nevis brīnums" un " jo: gars vienmēr ir pilnība pašam "nopelnus kristietības:". E: apgriezienus: E: atklājumi, ka: sekoja: mūsdienās, jo tie nav, tie bija īpašs: ierobežota un tām veidu, bet: ieguldīti: visa cilvēks, "Cilvēka dvēsele, nav: jūs domājat, bez kristiešu revolūcijas ... jo: sākotnējais impulss bija: un .. turpina tās atkārtoti evolūcija kristiešu strādāja centrā dvēsele, sirdsapziņa, un: izvirzītu: intīmas: e: pa labi no šīs apziņas, gandrīz domāja: ka: apgūt: jaunas tikums, jauna garīgā kvalitāte, ka līdz tam laikam: tā nebija:. cilvēci "
 
[UNIUS REI: Universal brālība] Arutz Sheva TV IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlas, lai do laicīgās: Kristīgā civilizācija] Jo kristietība mums ir jauna vīzija par vēsturi: ja cilvēks rīkojas saskaņā uz jaunu morāli pamatā mīlestība "visiem cilvēkiem, bez izņēmuma: tautu: E: klašu, bezmaksas e: vergu, visiem radības, uz pasauli: ka: ir: Dieva darbs, un: Dievs: ka ir: mīlestības Dievs, "Dievs: ka ir:" Gars "[9], un kuras noslēpums joprojām ir: Tēma: aptauja filozofu, kuru aizraušanās: patiesība padara gandrīz: mocekļi, jo [visi ienaidnieki kristīgās civilizācijas, ir Satanists! Šariata, džihāds brīvmūrniecība: FED ECB SVF NWO 666, 322, komunisms, ECC .. ]
 
[UNIUS REI: Universal brālība] IsraelNationalTV par: Kristians revolūcija. Kāpēc mēs nevaram teikt: ne būt "kristieši" [ateists Benedetto Croce (1942): aizstāvībai Izraēlas, lai do laicīgo: kristīgo civilizāciju] "... kristiešu Dievs: ir: vēl mūsējais, un: Mūsu rafinēts filozofijas to sauc: Gars, ka vienmēr aiz mums: un: mūžīgi: tas ir: sevi, un ja: mums nav: mēs pielūdzam viņam vairāk kā noslēpums, tāpēc mēs zinām: tā būs vienmēr noslēpums "acu abstraktu loģikas: un intelektuālo, nepelnīti ticēja: un: cienīgu: kā "cilvēka loģiku", bet: kas: skaidra patiesība: tas ir: acs betona loģikas, ka: tas var arī saukt par "dievišķo", izprotot to kristīgajā izpratnē: kā viens, uz kuru: cilvēks nepārtraukti palielinās, un ka: nepārtraukti saistot to ar Dievu, viņš to dara, patiesi, no sevis. kādu patiess cilvēks "
Mans Svētais Pestītājs: Jēzus Kristus: mans Mesija, mana mīlestība YHWH! "Tātad, tur jums bija, tikai ar ablazing acīm, kā eņģelis vērsta uz dzīvi, jums ir mans liktenis Es esmu brīvs! Vērā Svēto Garu Tu esi mans glābējs! Imanuels Es esmu brīva no: SVF FED NWO: 322: micr-chip, 666 naida tumši izgāztos pediņš!? visi sūdi, tad Tu esi mans vadošā zvaigzne, visi man ir jums: mans Svētais karalis Israēla: OOOOOoooah "@ 666 CIP synnek1 kanibāls Voodoo priesteris ---- tas ir jūsu laiks: piedāvāt spontāni, savu dzīvi, ar bezgalīgu mīlestību, par dzīvību pasaulei!@ Karalis Saūda Arābijas --- jo upura cietušajiem: tas ir būtiski, lai atrastu laiku? lol. Es ierosinu, lai nogalinātu, tikai, visi Satanists, visas farizejus un visus Masons! lol. Tomēr, tas nav slikta ideja!
Dievs svētī manu Izraēlu: Palestine manā valstībā] Es apsolu uzticību karogs Amerikas Savienotās Valstis, un es apsolu uzticību karogs visu: citas valstis, uz kuras tā atrodas: viens, un jebkuras valsts nedalāmas, ar brīvību un taisnība visiem un visu.
@ 666 farizeji SVF šariata Džihāds, Talmud --- jūs varat fuck you: visas kuces. un tur pote arī: fuck: ēzeļus .. . bet,,,, .. bet .. mans glābējs, Jēzus Kristus ir: viņš sēž: labo roku par Tēvu ar mani! par daudz, es zinu, ir, protams, pamošanās, patiešām brutāli! vislabāk jums: tas būtu: ka jums nav kādreiz dzimis!

@ SVF FED 666 - cik bija skaisti, kad unius REI, tur nebija ... bet, ka? bija cita, ka EPT!

out 666 -> visi noziedznieki ir sātaniska. tāpat kā jūs, man ārā, ārā, ārā, prom, ārā, bez, tālāk, SVF ārpus .. out āra .. SVF, ārā, ārā, ārā no: izēdināšanas, gatavo no paveikts ārā no 322, ECB, NWO, ārā, ārā fuck off, Pasaules kara III, ārā no āru, uz āru, CRIMINALA nepieļaujama Satanists: ārā, FREMASONRY jāmirst, divus līdz , out -> Āmen! Hallelujah! VISI mani ienaidnieki ir nolādēts Jēzus: Elle ir jūsu mājās, 666 zvērests Satanists kā jūs? var būt tikai lāsts: blasfemy


UNIUS Rei: Visos brolija] YouTube: kaip 69.551.384 žmonių. - Satanistai? yra apgailėtina: jie negali prarasti! Lol. visą laiką, kad man laimėti? kad visada yra? jie blokuoja mano ADSL! Lol. @ Izraelio nacionalinė televizija: Krikščionybė revoliucija Arutz SHeva, televizija - ne! niekas negali paklausti manęs: unius REI, nekenčiu ką nors, nes neapykanta yra: gamtoje opposione: unius REI, bet tai ne: neleidžia, mano rūstybės:, kad gali nužudyti, taip pat: antgamtinis būdas: ginti visą žmonių giminę: kur, Dievas sakė: "mes (Tėvas, Sūnus, ir Šventoji Dvasia) mes darome: vyras: pagal mūsų paveikslą: ir kaip, mūsų panašumas neturi būti gėda : mūsų silpnumo, nežinojimo, nepilnavertiškumo, ir tt, bet tik, kad mūsų užsispyrimo .. nes niekas nėra kaltas gimsta skurdas arba nepriteklius valstybės Tikiu, kad Saudo Arabijos karalius, turėtų suprasti apie didžiulį potencialą, kad aš atstovauju, jam (islamas), žydai (Ebraism), ir visame pasaulyje!
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] IsraelNationalTV: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negalime pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos: padaryti pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] .. Aš ir toliau, ir beveik baigtas, šių dienų: Naujojo Testamento. [...] Aš esu giliai įsitikinęs:: įsitikinęs: kad:, mintis ir šiuolaikinė civilizacija yra krikščionys, impulso tęsinys: Atsižvelgiant: Apie tai Jėzus ir Paulius: aš parašiau raštelį, istorinę, kad bus kuo greičiau paskelbia: turiu prieinamos vietos. Likusi ne: mano: kad šiuo baisiu pasaulinio karo: tai, kad: yra priešingai: koncepcija: Vėlgi, krikščioniškas gyvenimas: su: kita, kad galėtų sekti: ne Przedchrześcijański ir, priešais: civilizacija, barbarišką smurtą orda? "Tekstas Croce: tuoj pat buvo skleisti: ir buvo labai didelis žinomumas ...: tuo metu, kai: Katalikų Bažnyčia:
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] IsraelNationalTV: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos: padaryti pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] prasidėjo, aiškiai savo nesutikimą fašistinio režimo. , kuri reagavo su big: smurtinio žiniasklaidos kampanija, kuri: taip pat paveikė, Benedetto Croce:: done pajuoka, ministras fašistų šalies švietimo Giuseppe Bottai, tai reiškia, ironiškai Operetė Benedetto Croce, straipsnį, pavadintą: "Benedetto Croce: rin-cristianito: iš nepaisant ". Tiesa Benedetto Croce, ne, jis turėjo ne: žemės, nei jo pasaulietinė ateistas tikėjimas, paėmė puses: Romos Bažnyčios gynybos, bet ką tik pastebėta, kaip antai: "Apeliacinis skundas į istoriją, mes negalime ir ne pripažįsta: apie save: iš: krikščionys " Istorija parodė, kad: kad: istorinė sėkmė: krikščionybės kultūros: daugiau kaip: savo religinius pranešimas: įsitvirtinti sąžinės.
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] IsraelNationalTV: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos do pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] Benedetto Croce, rašo: "Krikščionybė buvo didžiausias revoliucija, kad" žmonija kada nors padaryta .. "noru ar prievarta, todėl mes esame per revoliuciją, įpėdiniai: sąvoka nėra naudojama tuo atveju, Benedetto Croce: vidutinis nori pobūdį: pavojingi ir konstruktyvus: su krikščionybės revoliucijos, kad: istoriškai eksploatuojamas: kaip ir visi kiti revoliucijų:. parama, jos palyginimas, galvoju, atsižvelgiant į jos konkretus ir tiksliai apibrėžtas ", kad nors jie gali ne, iš tikrųjų, palyginti su Kultūrinės revoliucijos krikščionių, ne daugiau kaip:" revoliucijos "senų, kaip, kad Graikija ir Įstatymas: Roma, nei šiuolaikinių revoliucijos minties, kad "galite ne manau, be: revoliucija krikščionio" yra ": santykius: priklausomybę nuo jos. "
 
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] IsraelNationalTV: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos do pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] Krikščionių revoliucija iš tikrųjų yra unikalus įvykis žmonijos istorijoje:, nes, skirtingai nuo visų kitų, tai "neapdoroti: sielos centro, moralinės sąžinės", "jo teisė atkreipė tik vidinio balso" ir "sąžinės, išvaizda: krikščionybės, apytikslis atvykimo džiaugėsi ir : Darbas: naujais būdais "Krikščionybė: tai buvo: revoliucija", toks išsamus ir gilus, taip vaisingas pasekmių, taip netikėtai: ir nenugalimas ją įgyvendinant, kurios nėra įdomu, kad pasirodė: o, gali: vėl pasirodyti: stebuklas, iš viršaus apreiškimas, kaip, tiesioginis Dievo įsikišimas į žmogaus reikalus "
 
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] Izraelio nacionalinė televizija: Krikščionybė revoliucija. Kodėl: mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos: pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] Bet, krikščioniška revoliucija "buvo ne stebuklas" ir " nes: dvasia yra visada apie save pilnatvė "krikščionybės pagrįstumą:" E: revoliucijos: E: atradimai, kad: po: šiais laikais, nes jie neturi: jie buvo ypatinga: ribotas ir jų būdas, bet investuota: visas vyras, "žmogaus siela, ne: jūs manote, be krikščionių revoliucijos ... nes: originalus pagimdė: ir .. toliau pakartotinis evoliucija krikščionių dirbo centre siela, sąžinė, ir sureikšminimas: intymus: e: teisės į šio sąmonės, beveik pagalvojau: kad įsigyti: naują dorybė, naujas dvasinis kokybės, kad: iki tol: nebuvo: žmonijai. "
 
[UNIUS Rei: Visos brolija] Arutz SHeva, televizija IsraelNationalTV už: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos do pasaulietinė: krikščioniškoji civilizacija] krikščionybės mes turime naują istorijos vizija: kur žmogus veikia pagal į naują meilės "link visų žmonių, neišskiriant: tautų: E: klasių, be E: vergų, visiems tvariniams, pasauliui, kad: remiantis moralės: Dievo darbas: Dievas: , kuris: yra: Dievas iš meilės, "Dievas, kuris: yra:" Dvasia "[9], kurios paslaptis dar: Tema: apklausa filosofų,, kurių aistra: tiesa tampa beveik: kankiniai, nes [visos krikščioniškosios civilizacijos priešai yra satanistai! šariatas, džihadas Masonai: FED ECB TVF NWO 666, 322, komunizmas, ecc .. ]
 
[UNIUS REI: visuotinės brolybės] IsraelNationalTV: Krikščionybė revoliucija. Kodėl mes negali pasakyti: negali būti "krikščionys" [ateistas Benedetto Croce (1942): Izraelio gynybos pasaulietinė: krikščionių civilizacijos] "... Krikščionių Dievas: yra: vis dar mūsų, ir: Mūsų rafinuotų filosofijos jį vadiname: Dvasia, kad: visada už mus: ir: amžinai: ji yra: save, ir jei: mes ne: mes garbiname jį labiau kaip paslaptis, kodėl mes žinome: ji visada bus paslaptis "akių abstrakčios logikos: intelektualus, nepelnytai tikėjo:: orus: kaip "žmogaus logika", bet:: aišku, tiesa: tai yra: betono logiška išvada, kad akių: jis gali būti vadinamas "dieviška", suvokiant krikščionių prasme: kaip tas, kuriam: vyras nuolat kyla, ir kad nuolat susiejant jį su Dievu, jis daro, iš tiesų, apie save: tikras žmogus. "
Mano Šventasis Gelbėtojas Jėzus Kristus: mano Mesijas, mano meile YHWH! "Taigi, jūs, vienas su ablazing tas akis, Lyg angelas atnešė į gyvenimą, jūs turite savo likimą Aš laisvas! Į Šventosios Dvasios Tu esi mano gelbėtojas:! Imanuelis Aš esu Laisvas nuo: TVF FED NWO: 322: MICR-chip, 666 nekenčiu tamsiai nepavyks pederastas! visi šūdas, tada Jūs esate mano kelrodė žvaigždė, man reikia, tai jūs: mano Šventasis Izraelio karalius: OOOOOoooah "@ 666 CŽV synnek1 kanibalas Voodoo kunigas ---- tai jūsų laikas: spontaniškai, pasiūlyti savo gyvenimą, su begaline meile, už pasaulio gyvybę!@ Karalius Saudo Arabijos --- nes aukojamų aukų: ji yra būtina, rasti laiko? Lol. Aš siūlau žudyti, tik visus satanistus, visi fariziejai ir visi masonai! Lol. Tačiau tai nėra bloga idėja!
Telaimina Dievas mano Izraelis: Palestinos mano karalystėje] Pasižadu ištikimybę Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava ir Pasižadu būti ištikimas visų vėliava: kitos valstybės, kurios jie pastatyti: viena, ir bet kokios tautos nedalomas, Laisvės už visus ir teisingumo.
@ 666 fariziejai TVF šariato Jihad, Talmudas --- galite fuck you: visas kales. ir ten taip pat pote: fuck: asilai .. . bet,,,, .. bet .. mano gelbėtojas, Jėzus Kristus yra: jis sėdi: Tėvo dešinę ranką su manimi! daugelis, aš žinau, yra iš tikrųjų, prabudimas, tikrai žiaurus! Jums geriausiai tinka: būtų, kad jums nebuvo kada nors gimęs!

@ TVF FED 666 - Kaip buvo graži kai unius REI, nebuvo ... bet, kad? buvo dar vienas tos eros!

iš 666 -> visi nusikaltėliai yra satanistu. kaip jūs, man, iš, iš, už, išvykoje, lauke, be, ketvirtas, TVF ribų .. iš lauko .. TVF, atviras, ne, iš išjungtas: FED iš baigė Atlikti lauke iš 322, ECB, NWO lauke, iš fuck off, pasaulinis karas, iš iš į išorę, į išorę, CRIMINALA nepriimtinos satanistus: iš, FREMASONRY mirti: du į , iš -> Amen! Aleliuja! Visi mano priešai Jėzaus vardas yra prakeiktas: HELL Ar jūsų namų, 666 priesaika satanistų kaip jūs? gali būti tik prakeiksmas: blasfemy


UNIUS РЕИ: Универзално Братство] YouTube: како што се: 69.551.384 луѓе. - Satanists? се мизерни: тие не можат да изгуби! lol. цело време, дека јас се добие победа? тоа е секогаш? тие го блокираат мојот АДСЛ! lol. @ Израел национална телевизија за: Кристијан револуција Arutz Шева ТВ - не! никој не може да ме прашате: unius РЕИ, да се мразат некого, затоа што, омразата е: во opposione во природата на: unius РЕИ, но тоа не се прави: се спречува, на мојот гнев: дека може да убие: исто така: во натприродна начин: да се брани: севкупниот човечки род: каде, Бог, рече: "Ние го правиме (Отецот, Синот и: Светиот Дух) правиме: на човекот: во нашата слика: и како, нашите подобие не смееме да се срами :.! на нашата слабост, незнаење, инфериорност, итн, но, само за нашата тврдоглавост .. затоа што никој не е виновен за се родени во состојба на сиромаштија или лишување верувам, дека, кралот на Саудиска Арабија, треба да се разбере за огромен потенцијал, тоа, јас претставуваат, за него (ислам), за, Евреите (Ebraism), а за целиот свет!
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Зошто не можеме: каже: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за: дали секуларните: христијанската цивилизација] .. Продолжив, и речиси завршен, овие денови: Новиот Завет. [...] Длабоко сум убеден: и: убеден: дека: мисла и модерната цивилизација се христијани, продолжување на импулс: дадена со: Исус и Павле За ова:. Напишав кратка белешка, историски, што ќе објавуваат, штом: Имам просторот на располагање. Останатите не се прави: се чувствува: тоа: во оваа страшна светска војна: ова: дека: е во контраст: на концептот: Повторно, христијанскиот живот: со: уште: дека: може да се трага: на претхристијански, а во предниот: на цивилизација, варварски насилство на орда? "Текст Кроче: веднаш беше се шири, и беше многу голема озлогласен ...: Во случај во тоа време: во која: Католичката црква:
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Затоа, не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за: дали секуларните: христијанската цивилизација] почна, да се направи експлицитна неговите несогласување од страна на фашистичкиот режим. кои реагираа: со насилни прес кампања, која: исто така погодени, Бенедето Кроче: со големи: направи презир, министерот фашистички за образование, Џузепе Bottai, тоа значеше, иронично operetta Бенедето Кроче, со: една статија под наслов: "Бенедето Кроче: каме-cristianito: од инает ". Во вистински Бенедето Кроче, не, тој не мораше: напуштени: неговите секуларни атеист верување, ниту, зеде страни: одбрана на Римокатоличката црква, но: само почитуваат, како што се: "Жалбата на историјата, ние не може и не признаваат: на самите себе: на се:. христијани " Историјата покажа дека: дека: е историски успех: на христијанството култура: повеќе од: неговите религиозни порака: да се вкорени во совеста.
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Затоа, не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за не секуларниот: христијанската цивилизација] Бенедето Кроче, пишува: "Христијанството е најголемата револуција, дека" човештвото досега направено .. "доброволно или недоброволно, според тоа, ние сме наследници на револуција: терминот не се користи во случај на Бенедето Кроче: значи сакаат ликот: непушачите: и конструктивен: со христијанската револуција, дека: историски управувана: како и сите други револуции ".. никаква поддршка, нејзиниот однос, мислејќи во врска со нејзините специфични и ограничени" дека иако тие не можат, всушност, во однос на Културната револуција христијанин, ниту пак: на "револуции" стара како што на мислата во Грција и законот: Рим, ниту современи револуции, тоа не можете да мислам, без: револуцијата христијански "се ': во врска: на зависност од неа. "
 
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Затоа, не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за не секуларниот: христијанската цивилизација] Христијанската револуција, всушност, единствен настан во човековата историја: затоа што, за разлика од сите други, тоа "работеше: во центарот на душата, во моралната совест", "неговиот закон привлече само со внатрешното слово" и "морална совест, изглед: на христијанството, приближно пристигнување радуваше: и : е трудот. во нови начини "Христијанство: тоа беше: револуција", толку сеопфатна и длабока, па плодна последици, па неочекувани: и: неодолива во неговата реализација, кои не се прашувам: дека: се појави: o, може: повторно се појавуваат. чудо, како откровение одозгора, како, на директна интервенција на Бога во човечките работи "
 
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] Израел национална телевизија за: Кристијан револуција. Зошто: не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за: дали секуларните: христијанската цивилизација] Но, христијанската револуција "не беше чудо" и " затоа што: духот е секогаш полнотата на себе "На основаноста на христијанството:". Е: револуции: е: откритијата дека: следи: во модерните времиња, како што тие не се: тие беа специјални: ограничени и начинот на нив, но: инвестирани: целиот човек, на "душата на човекот, не се прави: што може да мислам, без христијански револуција ... бидејќи: оригиналниот импулс беше: и .. продолжува со ре-еволуцијата христијански работел во центарот на душа, совест, и тоа: давање важност: интимниот: e: на правото на таа свест, речиси помислив: дека: се здобијат: нова доблест, нов духовен квалитет, дека: до тогаш: тој не беше. човештвото "
 
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] Arutz Шева ТВ IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Затоа, не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за не секуларниот: христијанската цивилизација] Во христијанството имаме нова визија на историјата: каде човекот постапува согласно на нов морал врз основа на љубов "кон сите луѓе, без разлика: на народите: e: на часови, бесплатна e: на робови, на сите суштества, за светот: дека: е: на работата на Бога, и тоа: Бог: дека: е: Бог на љубовта ", на Бога: дека: е:" Дух "[9], чија мистерија уште: Предмет: анкета на филозофи чија страст за: вистината прави речиси: мачениците, бидејќи [сите непријатели на христијанската цивилизација, се Satanists! шеријат, џихад Масони: FED ЕЦБ ММФ NWO 666, 322, комунизмот, КЕШ .. ]
 
[UNIUS РЕИ: Универзално Братство] IsraelNationalTV за: Кристијан револуција. Затоа, не можеме да кажеме: да не биде "христијани" [атеист Бенедето Кроче (1942): во одбрана на Израел, за не секуларниот: христијанската цивилизација] "... христијанскиот Бог: е: уште наша, и: Нашите рафинирано филозофии го нарекуваат: Духот, дека: секогаш надвор од нас: и: засекогаш: тоа е: самите себеси, и ако: не: се поклонуваме него повеќе како мистерија, е причината зошто ние знаеме: таа секогаш ќе мистерија за "око на апстрактни логика: и интелектуалец, незаслужено верува: и: достоинствено: како "човечки логика", но: дека: јасна вистината: тоа е: окото на конкретни логика, дека: добро може да се нарече "божествена", разбирајќи ја во христијанска смисла: како оној кој: човекот постојано се зголемува, и тоа: постојано се поврзува со Бога, тој го прави, всушност, на себеси:. е вистински човек "
Мојата света Спасител: Исус Христос: мојот Месија, мојата љубов YHWH! "Значи, таму да се остане насамо со ablazing тие очи, како ангел оживеан, ја имате мојата судбина сум слободен! Во Светиот Дух Ти си мојот спасител! Имануел Јас сум слободен од: ММФ ФЕД NWO: 322: micr-чип, 666 мразам темнината не педер!? сите срања тогаш Ти си ми водителка ѕвезда, сè што ми треба е да: Мојата света еден цар на Израел: OOOOOoooah "@ 666 ЦИА synnek1 канибал вуду свештеник ---- тоа е вашето време: да понудат спонтано, вашиот живот, со бесконечна љубов, за животот на светот!@ Кралот на Саудиска Арабија --- бидејќи на жртвуваните луѓе: ако е тоа неопходно, да се најде време? lol. Предлагам да го убие, само, сите Satanists, сите фарисеите и сите Масон! lol. сепак, не е лоша идеја!
Господ Бог да благослојт мојот Израел: Палестина во моето царство] Јас залог верноста кон знамето на Соединетите Американски Држави, и јас залог верноста кон знамето на сите: други држави, за што стои: една, и секоја нација неделива, со слобода и правда за сите и сите.
@ 666 фарисеите ММФ шеријатот џихад, Талмуд --- можете да те ебам: сите кучки. и таму pote исто така: да го ебам: магариња .. . но,,,, .. но .. мојот спасител, Исус Христос е: тој седи: оддесно на Отецот со мене! за многу, знам дека е, всушност, будење, навистина брутално! најдобро за вас: тоа ќе биде: да не некогаш биле родени!

@ ММФ ФЕД 666 - Како беше убаво кога unius РЕИ, немаше ... но, тоа? беше уште таа ера!

од 666 -> сите криминалци се Satanist. како тебе, за мене, надвор, надвор, надвор, надвор, на отворено, без, натаму, ММФ надвор .. надвор на отворено .. ММФ, на отворено, надвор, надвор исклучување: FED надвор, заврши надвор оствари отворено од 322, ЕЦБ, NWO, на отворено, надвор начука, светска војна, од надвор кон надвор, кон надвор, CRIMINALA неприфатливо Satanists: надвор, FREMASONRY умрат две до , надвор -> Амин! Алелуја! Сите душмани се проколнати ВО ИМЕТО НА ИСУС: HELL е твојот дом, 666 заклетва на Satanists како тебе? може да биде само клетва: blasfemy


UNIUS REI: Universal Ikhwan] YouTube: seperti: 69551384 orang. - Satanists? adalah menyedihkan: mereka tidak boleh kalah! lol. sepanjang masa, yang saya mendapat kemenangan? yang sentiasa? mereka menghalang Ijtihad saya! lol. @ Israel National TV untuk: Christian revolusi Arutz Sheva TV - tidak! tiada siapa yang boleh bertanya kepada saya: unius REI, untuk membenci seseorang, kerana, benci ialah: dalam opposione dalam sifat: unius REI, tetapi ini tidak: menghalang, pada kemurkaan saya: bahawa, boleh membunuh: juga: dalam ghaib cara: untuk mempertahankan: seluruh bangsa manusia: mana, Tuhan berkata: "kita lakukan (Bapa, Anak, dan: Roh Kudus) yang kita lakukan: lelaki: imej kami: dan sebagai, kesamaan kami, kita tidak perlu malu : kelemahan kita, kejahilan, rendah diri,, dan lain-lain tetapi, hanya, untuk kedegilan kami .. kerana tiada siapa yang bersalah dilahirkan dalam keadaan kemiskinan atau kekurangan saya percaya, bahawa, Raja Arab Saudi, harus memahami mengenai potensi yang besar, bahawa, saya mewakili untuknya (Islam), kerana, orang-orang Yahudi (Ebraism), dan untuk seluruh dunia!
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] IsraelNationalTV: Kristian revolusi. Mengapa kita tidak boleh: katakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk: melakukan sekular: tamadun Kristian] .. Saya terus, dan hampir selesai, hari ini: Perjanjian Baru. [...] Saya amat yakin dan: yakin: bahawa: pemikiran dan tamadun moden Kristian, kesinambungan impuls: diberikan oleh: Isa dan Paul Mengenai ini: saya menulis nota ringkas, sejarah, yang akan menyiarkan, secepat: Saya mempunyai ruang yang ada. Selebihnya tidak: merasa: bahawa: dalam perang dunia dahsyat ini: ini: bahawa: adalah berbeza: pada konsep: Sekali lagi, Kristian kehidupan: dengan: lain: bahawa: dapat mengesan: di pra-Kristian dan, di hadapan: tamadun, kejam keganasan gerombolan? "Croce teks: telah merebak serta-merta dan adalah terkenal sangat besar ...: dalam kes pada masa itu: di mana: Gereja Katolik:
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] IsraelNationalTV: Kristian revolusi. Mengapa, kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk: melakukan sekular: tamadun Kristian] bermula, untuk membuat perbezaan pendapat jelas beliau oleh rejim fasis. yang bertindak balas: dengan kempen media ganas, yang mana: juga terjejas, Benedetto Croce: dengan besar: cemuhan dilakukan, Menteri fasis Pendidikan Kebangsaan, Giuseppe Bottai, yang bermaksud, ironinya operet Benedetto Croce, dengan: artikel bertajuk: "Benedetto Croce: Rin-cristianito: daripada walaupun ". Dalam benar Benedetto Croce, tidak, dia tidak: terbengkalai: kepercayaan ateis sekular beliau, tidak, mengambil sisi: pertahanan Gereja Rom, tetapi: hanya diperhatikan, seperti: "Rayuan kepada sejarah, kita tidak boleh dan tidak mengiktiraf: diri kita::. Kristian " Sejarah menunjukkan bahawa: bahawa: adalah kejayaan bersejarah: budaya Kristian: lebih daripada: mesej agamanya: berakar umbi di hati nurani.
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] IsraelNationalTV: Kristian revolusi. Mengapa, kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk melakukan sekular: tamadun Kristian] Benedetto CROCE, menulis: "agama Kristian telah menjadi revolusi terbesar, bahawa ' manusia telah pernah dilakukan .. "Rela atau terpaksa, oleh itu, kita waris revolusi: istilah ini tidak digunakan dalam kes Benedetto Croce: bermakna mahu watak: mengganggu dan konstruktif: dengan revolusi Kristian, bahawa: sejarah dikendalikan: kerana semua revolusi lain: ". sokongan tidak, perbandingan, pemikiran berkenaan dengan tertentu dan terhad" bahawa walaupun Mereka mungkin tidak, sebenarnya, berbanding dengan Revolusi Kebudayaan Kristian, ataupun: "revolusi" lama, , bahawa pemikiran di Greece dan undang-undang: Rom, mahupun revolusi moden, bahawa 'anda tidak boleh berfikir, tanpa: revolusi Kristian' adalah ': dalam hubungan: pergantungan ke atas beliau. "
 
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] IsraelNationalTV: Kristian revolusi. Mengapa, kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, melakukan sekular: tamadun Kristian] revolusi Kristian adalah sebenarnya, satu acara unik dalam sejarah manusia: kerana, tidak seperti semua yang lain, ia "bekerja: dalam pusat jiwa, dalam hati nurani moral ',' undang-undang beliau menarik hanya oleh suara dalaman" dan "hati nurani moral, rupa: agama Kristian, anggaran ketibaan bergembira dan : buruh:. dalam cara-cara baru "Kristian: ia adalah: revolusi," begitu komprehensif dan mendalam, begitu berhasil akibat, jadi tidak dijangka: dan: dilawan dalam merealisasikan, yang tidak tertanya-tanya: bahawa: telah muncul: o, boleh: lagi muncul: keajaiban, wahyu dari atas, sebagai, campur tangan langsung daripada Tuhan dalam hal ehwal manusia "
 
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] Israel National TV untuk: Kristian revolusi. Mengapa: kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk: melakukan sekular: tamadun Kristian] Tetapi, revolusi Kristian "tidak keajaiban", dan " kerana: semangat sentiasa kenyang dirinya "merit Kristian:" E: revolusi: e: penemuan bahawa: diikuti: dalam zaman moden, kerana mereka tidak lakukan: mereka adalah khas: terhad dan cara mereka, tetapi: dilaburkan: lelaki keseluruhan, 'jiwa manusia, tidak lakukan: anda mungkin berfikir, tanpa revolusi Kristian ... kerana: dorongan asal adalah: dan .. terus Christian semula evolusi bekerja di pusat jiwa, hati nurani, dan: memberi keutamaan: intim: e: kepada hak kesedaran ini, hampir berfikir bahawa: memperoleh: kesucian yang baru, kualiti rohani baru, bahawa: sehingga kemudian: ia tidak:. kemanusiaan '
 
[UNIUS REI: Ikhwan Universal] Arutz Sheva TV IsraelNationalTV untuk: Kristian revolusi. Mengapa, kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk melakukan sekular: tamadun Kristian] Dalam Kristian kita mempunyai visi baru sejarah: di mana lelaki itu bertindak mengikut moral baru berdasarkan cinta "terhadap semua manusia, tanpa perbezaan: Orang-orang: e: kelas, percuma e: hamba, kepada semua makhluk, kepada dunia: bahawa: adalah: kerja Allah, dan Allah: bahawa: ialah: Tuhan cinta, "Tuhan: bahawa: adalah:" Roh "[9] yang misteri masih: Subject: kajian ahli-ahli falsafah yang ghairah untuk: kebenaran menjadikannya hampir: syuhada, kerana [semua musuh tamadun Kristian, Satanists! syariah, jihad Freemasonry: Fed ECB IMF NWO 666, 322, komunisme, ECC .. ]
 
[UNIUS REI: Universal Ikhwan] IsraelNationalTV: Kristian revolusi. Mengapa, kita tidak boleh mengatakan: tidak menjadi "Kristian" [ateis Benedetto Croce (1942): dalam pertahanan Israel, untuk melakukan tamadun Kristian sekular:] "... Tuhan Kristian: ialah: masih milik kita, dan: kami falsafah halus memanggilnya: Roh, bahawa: "sentiasa di luar kita: dan: selama-lamanya: ia adalah: diri kita, dan jika: kita tidak melakukan: kami sembah dia lebih sebagai misteri, sebabnya kita tahu: ia akan sentiasa misteri mata untuk ' logik abstrak: dan intelektual, wajib tanpa kesalahan yang beriman dan: bermaruah: sebagai "logik manusia", tetapi: bahawa: kebenaran yang jelas: ia adalah: mata logik konkrit, bahawa: ia juga boleh dipanggil "ketuhanan", memahami dalam erti kata Kristian: sebagai satu yang: lelaki itu terus naik, dan bahawa: terus mengaitkannya dengan Tuhan, dia tidak, sesungguhnya, diri anda: seorang lelaki yang benar. "
Juruselamat SUCI saya: Yesus Kristus: my Mesias, cinta YHWH saya! "Jadi, di sana anda, bersendirian dengan ablazing Mereka yang mata, Seperti malaikat Dibawa kepada kehidupan, anda mempunyai nasib saya saya bebas: ke dalam Roh suci Anda adalah penyelamat saya:! Immanuel Saya Percuma dari: IMF Fed NWO: 322: MICR cip, 666 benci gelap gagal homo:? semua najis maka Anda adalah bintang saya membimbing, semua saya perlukan ialah anda: saya suci SATU Raja Israel: OOOOOoooah "@ 666 CIA synnek1 kanibal sihir imam ---- ia adalah masa anda: untuk menawarkan secara spontan, hidup anda, dengan kasih sayang yang tidak terhingga, untuk kehidupan di dunia!@ Raja Arab Saudi --- kerana mangsa korban: ia adalah penting, untuk mencari masa? lol. Saya mencadangkan untuk membunuh, hanya, semua Satanists, semua Farisi, dan semua Mason! lol. bagaimanapun, tidak adalah idea yang buruk!
Tuhan memberkati Israel saya: Palestin dalam kerajaan saya] Saya berjanji setia kepada Bendera Amerika Syarikat, dan saya berjanji setia kepada Bendera semua: negeri-negeri lain, Yang ia bermaksud: satu, dan Nation sebarang dibahagikan, dengan Liberty dan Keadilan untuk semua dan mana-mana.
@ 666 Farisi IMF Syariah Jihad, Talmud --- anda boleh fuck anda: semua bitches. dan juga ada pote: untuk fuck: keldai .. . tetapi,,,, .. tetapi .. penyelamat saya, Yesus Kristus adalah: HE duduk: tangan kanan Bapa dengan saya! bagi banyak, saya tahu, adalah, sesungguhnya, kebangkitan satu, benar-benar kejam! terbaik untuk anda: ia akan menjadi: bahawa anda tidak pernah dilahirkan!

@ IMF Fed 666 - BAGAIMANA ADALAH CANTIK APABILA unius REI, terdapat TIDAK ... tetapi, itu? merupakan satu lagi ERA bahawa!

keluar 666 -> semua penjenayah adalah Satanis. seperti anda, bagi saya, keluar, keluar, di luar, jauh, di luar, tanpa, sebagainya, luar IMF .. keluar luaran .. IMF, di luar, di luar, keluar off: keluar makan, selesai luar dicapai daripada 322, ECB, NWO, di luar, keluar fuck off, PERANG DUNIA III, keluar keluar keluar, keluar, CRIMINALA Satanists tidak boleh diterima: keluar, DIE FREMASONRY: dua hingga , -> Amin! Hallelujah! SEMUA MUSUH SAYA ADALAH Terkutuklah DALAM NAMA YESUS: NERAKA ADALAH RUMAH ANDA, 666 sumpah Satanists seperti anda? hanya boleh menjadi sumpahan: blasfemy


UNIUS REI: Universali fratellanza] YouTube: bħal: 69,551,384 nies. - Satanists? huma pathetic: dawn ma jistgħux jitilfu! lol. il-ħin kollu, li niġi rebħa? li huwa dejjem? dawn blokk ADSL tiegħi! lol. @ Iżrael Nazzjonali TV għal: Christian rivoluzzjoni Arutz Sheva TV - l-ebda! ebda wieħed jista 'jistaqsi lili: unius REI, għall-mibegħda xi ħadd, għaliex, mibegħda huwa: fil opposione fin-natura ta': unius REI, iżda dan ma: tħallix, fl rabja tiegħi: li, jista 'joqtol: wkoll: fil-supernatural mod: li jiddefendu: il-razza umana kollha: fejn, Alla qal: "nagħmlu (Missier, Iben, u: l-Ispirtu s-Santu) nagħmlu: l-bniedem: ix-xbieha tagħna:! u kif, xebħ tagħna aħna ma għandu jkun ashamed :.! 'dgħjufija, tagħna injoranza, inferjorità, eċċ iżda, biss, għall obstinacy tagħna .. għaliex l-ebda wieħed huwa ħati ta' li jkunu twieldu fi stat ta 'faqar jew deprivazzjoni nemmen, li, ir-Re tal-Għarabja Sawdita, għandhom jifhmu dwar il-potenzjal enormi, li, I jirrappreżentaw, għalih (Islam), għall, il-Lhud (Ebraism), u għad-dinja kollha!
[UNIUS REI: Universali fratellanza] IsraelNationalTV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex ma nistgħux: jgħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża ta' Iżrael, għal: jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] .. I kompliet, u kważi tlesta, dawn il-jiem: il-Testment il-Ġdid. [...] I am profondament konvint: u: konvint: li: il-ħsieb u l-ċiviltà moderna huma Nsara, kontinwazzjoni ta 'l-impuls: mogħtija minn: Ġesù u Paul Dwar dan:. I kiteb nota, storiku qasir, li se jippubblikaw, malli: Għandi l-ispazju disponibbli. Il-bqija ma: iħoss: li: f'dan il-gwerra dinjija terribbli: dan: li: huwa b'kuntrast: fuq il-kunċett: Għal darb'oħra, il-ħajja Nisranija: ma ': ieħor: li: tista' traċċa: qabel it-Kristjani u, fuq quddiem: il- ċiviltà, il-vjolenza barbaric tal-horde? "Test Croce: kien immedjatament jinfirxu: u kien notoriety kbir ħafna ...: fil-każ f'dak iż-żmien: li fiha: il-Knisja Kattolika:
[UNIUS REI: Universali fratellanza] IsraelNationalTV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex, ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża ta' Iżrael, għal: jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] beda, li jagħmel espliċitu nuqqas ta 'qbil tiegħu mir-reġim faxxisti. li, irreaġixxa: bil-kampanja istampa vjolenti, li: affettwat ukoll, Benedetto Croce: ma big: scorn isir, Ministru faxxisti Edukazzjoni Nazzjonali, Giuseppe Bottai, li fisser, Ironikament operetta Benedetto Croce, bi: artikolu intitolat: "Benedetto Croce: rin-cristianito: minn minkejja ". Fil vera Benedetto Croce, l-ebda, huwa kellu ma: abbandunati: twemmin sekulari tiegħu atheist, la, ħa żewġ naħat: a difiża tal-Knisja Rumana, iżda: għadu kemm ġie rrilevat, bħal: "L-appell l-istorja, aħna ma tistax u ma jirrikonoxxu: 'ruħna: tal ikunu:. Insara " L-istorja wriet li: li: kien il-suċċess storika: tal-kultura Kristjaneżmu: aktar minn: messaġġ reliġjuż tiegħu: biex trabbi l-għeruq fil-kuxjenza.
[UNIUS REI: Universali fratellanza] IsraelNationalTV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex, ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża tal-Iżrael, għall jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] Benedetto Croce, jikteb: "Kristjaneżmu kien il-rivoluzzjoni akbar, li l- umanità qatt sar .. "volontarjament jew unwillingly, għalhekk, aħna l-eredi ta 'rivoluzzjoni: il-kelma ma tintużax fil-każ tal-Croce Benedetto: jfissirx li jixtiequ l-karattru: sfrattu: u kostruttiva: l-rivoluzzjoni Christian, li: storikament mħaddma: kif kull rivoluzzjoni oħra: ".. ebda appoġġ, paragun tiegħu, il-ħsieb rigward speċifika tagħha u limitata" li għalkemm Huma ma jistgħux, fil-fatt, meta mqabbel mal-Christian Rivoluzzjoni Kulturali, u lanqas: il-"rivoluzzjonijiet" qodma, kif, dak tal-ħsieb fil-Greċja u l-liġi: Ruma, u lanqas rivoluzzjonijiet moderna, li "inti ma tistax taħseb, mingħajr: l-rivoluzzjoni Christian" huma ": f'relazzjoni: 'dipendenza fuq tagħha. "
 
[UNIUS REI: Universali fratellanza] IsraelNationalTV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex, ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża tal-Iżrael, għall jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] Ir-rivoluzzjoni Christian huwa fil-fatt, avveniment uniku fl-istorja tal-bniedem: għaliex, b'differenza-oħrajn kollha, din "maħduma: fiċ-ċentru ta 'l-ruħ, fil-kuxjenza morali", "liġi tiegħu ġibdet biss mill-vuċi ta' ġewwa" u "l-kuxjenza morali, l-apparenza: tal-Kristjaneżmu, wasla approssimattiv rejoiced: u : hija biċċa xogħol:. b'modi ġodda "Kristjaneżmu: kien: rivoluzzjoni," hekk komprensiva u profonda, u għalhekk produttiv tal-konsegwenzi, hekk mhux mistennija: u: irresistibbli fil realizzazzjoni tagħha, li ma wonder: li: deher: o, jista ': għal darb'oħra jidhru:. miraklu, revelation minn fuq, bħala, intervent dirett ta' Alla fl-affarijiet tal-bniedem "
 
[UNIUS REI: Universali fratellanza] Iżrael Nazzjonali TV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex: ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża ta' Iżrael, għal: jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] Iżda, il-rivoluzzjoni Christian "ma kienx miraklu" u, " minħabba li: l-ispirtu huwa dejjem l-milja ta lilu nnifsu "Il-merti ta 'Kristjaneżmu:". E: rivoluzzjonijiet: e: il-iskoperti li: segwit: fi żminijiet moderni, kif dawn ma: kienu speċjali: limitati u l-mod minnhom, iżda: investa fiha: il-bniedem kollu, l-ruħ "tal-bniedem, ma: inti tista 'taħseb, mingħajr ma l-rivoluzzjoni Christian ... minħabba li: l-impuls oriġinali kienet: u .. tkompli mill-ġdid evoluzzjoni Christian tagħha ħadem fiċ-ċentru ta' l- ruħ, il-kuxjenza, u: li tagħti prominenza: l-intima: e: lejn il-lemin ta 'din il-kuxjenza, kważi maħsub: li: jakkwistaw: bis-saħħa ġdid, ta' kwalità spiritwali ġdid, li: sa dakinhar: ma kienx:. umanità "
 
[UNIUS REI: Universali fratellanza] Arutz Sheva TV IsraelNationalTV għal: Christian rivoluzzjoni. Għaliex, ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża tal-Iżrael, għall jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] Fil-Kristjaneżmu għandna viżjoni ġdida tal-istorja: meta l-bniedem jaġixxi skond għal moralità ġdida bbażata fuq l-imħabba "lejn l-irġiel kollha, mingħajr distinzjoni: 'popli: e:' klassijiet, e ħielsa: ta 'skjavi, għall-kreaturi, għad-dinja: li: huwa: l-ħidma ta' Alla, u: Alla: li: huwa: Alla tal-imħabba, "l-Alla: li: huwa: il-" Ispirtu "[9] li għadu misteru: Suġġett: Stħarriġ ta 'filosfi li passjoni għal: l-verità jagħmilha kważi: il-martri, għaliex [il- għedewwa ta 'ċiviltà Nisranija, huma Satanists! tax-xarija, Jihad freemasonry: FED BĊE IMF NWO 666, 322, komuniżmu, ECC .. ]
 
[UNIUS REI: Universali fratellanza] IsraelNationalTV għal: rivoluzzjoni Christian. Għaliex, ma nistgħux ngħidu: 'mhux ikunu "Insara" [atheist Benedetto Croce (1942): fid-difiża tal-Iżrael, għall jagħmlu l-sekulari: ċiviltà Nisranija] "... l-Alla Kristjana: huwa: għadu tagħna, u: Tagħna filosofiji raffinati sejħa hija: l-Ispirtu, li: dejjem lil hinn minna: u: dejjem: huwa: nfusna, u jekk: aħna ma: aħna qima lilu aktar bħala misteru, huwa għaliex aħna nafu: se dejjem misteru għajn għal " tal-loġika astratt: u intellettwali, undeservedly maħsub: u: dinjituż: bħala "loġika tal-bniedem", iżda: li: verità ċara: huwa: l-għajn tal-loġika konkrit, li: tista 'ukoll tkun msejħa "divina", fehim dan fis-sens Christian: dik li fiha: il-bniedem kontinwament jogħla, u li: kontinwament jorbotha ma 'Alla, hu, tabilħaqq, ta' lilek innifsek:. ta 'raġel vera "
MQADDSA Saviour tiegħi: Ġesù Kristu: my Messija, YHWH imħabba tiegħi! "Allura, hemm inti kienu, waħdu mal ablazing Dawk l-għajnejn, Bħal anġlu Miġjuba għall-ħajja, inti għandek destin tiegħi jien ħielsa:! Fis Ispirtu s-Santu Inti salvatur tiegħi:! Immanuel jien Ħieles minn: NWO FED IMF: 322: micr-chip, 666 mibegħda skur jonqsu faggot:!? kollha shit allura Inti star gwida tiegħi, kollha I bżonn huwa għalik: qaddis ONE tiegħi Re ta 'Iżrael: OOOOOoooah "@ 666 CIA synnek1 cannibal voodoo qassis ---- wasal iż-żmien tiegħek: biex joffru spontanjament, il-ħajja tiegħek, bl-imħabba infinita, għall-ħajja tad-dinja!@ King tal-Għarabja Sawdita --- minħabba l-vittmi sacrificial: huwa indispensabbli, biex isibu l-ħin? lol. Nipproponi li joqtlu, biss, kollha Satanists, l-Pharisees, u l-Masons! lol. madankollu, ma tkunx idea ħażina!
God bless Iżrael tiegħi: Palestina fil renju tiegħi] I wegħda lealtà lejn il-Bandiera tal-Istati Uniti tal-Amerika, u I wegħda lealtà lejn il-Bandiera ta 'kulħadd: Stati oħrajn, għal Liema inhu: 1, u kull Nazzjon indiviżibbli, mal Liberty u l-Ġustizzja għal kulħadd u kull.
@ 666 Pharisees IMF Sharia Ġiħad, Talmud --- inti tista fuck inti: l-klieb nisa. u hemm Pote wkoll: fuck: ħmir .. . iżda,,,, .. imma .. salvatur tiegħi, Ġesù Kristu huwa: HE huwa kkostitwit: il-lemin tal-Missier miegħi! għal ħafna, I know, huwa, tabilħaqq, l-qawmien, verament brutali! aħjar għalik: ikun: li inti ma kinux qatt twieldu!

@ IMF FED 666 - KIF ĠIE BEAUTIFUL META unius REI, ma kien hemm MHUX ... iżda, li? kien ieħor ERA li!

barra 666 -> kollha kriminali huma satanist. bħalek, għalija, out, barra, ta 'barra, bogħod, barra, mingħajr, raba, barra IMF .. barra fil-beraħ .. IMF, fil-beraħ, barra, barra off: l FED, lest minn barra jitwettqu l 322, BĊE, NWO, fil-beraħ, minn FUCK off, DINJA GWERRA III, barra minn barra, barra, Satanists CRIMINALA inaċċettabli: barra, DIE FREMASONRY: darbtejn sa , l -> Amen! Hallelujah! KOLLHA għedewwa MY HUMA misħuta FIL-ISEM TAL JESUS: HELL IS HOME TIEGĦEK, 666 il-ġurament ta 'Satanists bħalek? jista 'jkun biss curse: blasfemy
UNIUS REI: Universal Brotherhood] YouTube: som: 69.551.384 mennesker. - Satanister? er patetisk: de kan ikke tape! lol. hele tiden, at jeg får en seier? det er alltid? de blokkere min ADSL! lol. @ Israel National TV for: Christian revolusjon Arutz Sheva TV - nei! ingen kan spørre meg: unius REI, å hate noen, fordi, er hat: i opposione i natur: unius REI, men dette gjør ikke: forhindrer, at min vrede: det, kan drepe: også: i en overnaturlig måte: å forsvare: hele menneskeheten: hvor Gud sa: "vi gjør (Faderen, Sønnen og: Den Hellige Ånd) vi gjør: mannen: i vårt bilde: og som, vår liknelse vi ikke må skamme :.! av vår svakhet, uvitenhet, mindreverdighet, etc., men bare for egenrådighet vår .. fordi ingen er skyldig i å være født i en tilstand av fattigdom eller nød tror jeg, at dersom kongen av Saudi-Arabia, forstå om et enormt potensial, at jeg representerer, for ham (Islam), for, jødene (Ebraism), og for hele verden!
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke: si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for: gjøre den sekulære: Christian sivilisasjon] .. Jeg fortsatte, og nesten ferdig, i disse dager: Det nye testamente. [...] Jeg er dypt overbevist: og: overbevist: at: tanken og moderne sivilisasjon er kristne, videreføring av impulsen: gitt av: Jesus og Paulus om dette:. Jeg skrev et kort notat, historiske, som vil publisere, så snart: Jeg har ledig plass. Resten ikke: føles: at: i denne forferdelige verdenskrig: dette: at: er i kontrast: kl konsept: Igjen, kristenliv: med: annet: at: kunne spore: kl førkristen og i front: den sivilisasjon, den barbariske vold av horde? "Text Croce: ble umiddelbart spre: og var veldig stor beryktet ...: i tilfelle på den tiden: hvor: Den katolske kirke:
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for: gjøre den sekulære: Christian sivilisasjon] begynte, å presisere sin dissens ved den fascistiske regimet. som reagerte: med en voldelig trykk kampanjen, som: også berørt, Benedetto Croce: med stor: gjort hån, minister fascist National Education, Giuseppe Bottai, det betydde, ironisk operette Benedetto Croce, med: en artikkel med tittelen: "Benedetto Croce: rin-cristianito: ut av trass ". I ekte Benedetto Croce, nei, han hadde ikke etterlatt: hans sekulære ateist tro, verken tok sider: Et forsvar av den romerske kirken, men: bare observert, for eksempel: "Den appellerer til historie, kan vi ikke og ikke gjenkjenne: av oss selv: av være:. kristne " Historien viste at: at: var den historiske suksess: kristendommens kultur: mer enn: hans religiøse budskap: å slå rot i samvittigheten.
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for gjør den sekulære: Christian sivilisasjon] Benedetto Croce, skriver: "Kristendommen har vært den største revolusjonen, at" menneskeheten har gjort .. "frivillig eller ufrivillig, derfor er vi arvingene til en revolusjon: begrepet brukes ikke i tilfelle Benedetto Croce: bety ønsker tegnet: disruptive: og konstruktiv: med den kristne revolusjon, at: historisk operert: som alle andre revolusjoner: ".. ingen støtte, sin sammenligning, tenker med hensyn til hennes spesifikke og begrenset" som om de kanskje ikke, faktisk, i forhold til kulturrevolusjonen Christian, og heller: de "revolusjoner" gamle, som at tanke i Hellas og loven: Roma, og heller moderne revolusjoner, det du ikke kan tenke, uten: revolusjonen Christian 'er': i et forhold: av avhengighet henne. "
 
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for gjør den sekulære: Christian sivilisasjon] Den kristne revolusjon er faktisk en unik hendelse i menneskets historie: fordi, i motsetning til alle de andre, det "virket: i sentrum av sjelen, i den moralske samvittighet ',' hans lov trakk bare av den indre stemmen" og "den moralske samvittighet, utseendet: kristendommen, gledet omtrentlig ankomsttid: og : er arbeid:. på nye måter "Kristendom: det var: en revolusjon," så omfattende og dyptgående, så fruktbart konsekvenser, så uventet: og: uimotståelig i sin realisering, som ikke lurer på: at: har dukket opp: o, kan: igjen vises:. et mirakel, en åpenbaring fra oven, som en direkte inngripen av Gud i menneskelige forhold "
 
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] Israel National TV for: Christian revolusjon. Hvorfor: vi kan ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for: gjøre den sekulære: Christian sivilisasjon] Men den kristne revolusjon "var ikke et mirakel", og " fordi: ånden er alltid fylt av seg selv "Fortjeneste av kristendommen:". E: revolusjoner: E: de funn som: fulgte: i moderne tid, som de ikke: de var spesiell: begrenset og måten av dem, men: investert: hele mennesket, det 'sjel, ikke: du kanskje tror, ​​uten den kristne revolusjon ... fordi: den opprinnelige impulsen var: og .. fortsetter sin re-evolusjon Christian jobbet i midten av sjel, samvittighet, og: å fremheve: den intime: e: til høyre for denne bevisstheten, nesten tenkte: at: tilegne seg: en ny dyd, en ny åndelig kvalitet, at: inntil da: det var ikke:. menneskeheten '
 

YouTube

YouTube Spotlight

1048963 iscritti
171494563 visualizzazioni video
  • Nessuno Unius REI
    Nessuno Unius REI ha pubblicato un commento
    3 minuti fa
    I am a high iper super power, from kingdom of JHWH: UNIUS REI.
    My HOLY Saviour: Jesus Christ: my Messiah, my love YHWH! "So, there you were, alone with ablazing Those eyes, Like an angel Brought to life, you have my destiny I'm free: into holy Spirit! You are my savior: Immanuel! I'm Free from: IMF FED NWO: 322: micr-chip, 666 hate dark fail fagot: all shit! then You are my guiding star, all I need? is you: my holy ONE King of Israel: OOOOOoooah " @ 666 CIA synnek1 cannibal voodoo priest ---- it's your time: to offer spontaneously, your life, with infinite love, for the life of the world! @ king of Saudi Arabia --- because of the sacrificial victims: it is indispensable, to find the time? lol. I propose to kill, only, all Satanists, all the Pharisees, and all the Masons! lol. however, is not a bad idea!
 
Nessuno Unius REI
Nessuno Unius REI ha pubblicato un commento
1 secondo fa:
@king Saudi Arabia --- poiché, delle vittime sacrificali: è indispensabile, da trovare sempre? lol. io propongo di uccidere, soltanto, tutti i satanisti, farisei, e tutti i massoni! lol. 
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] YouTube: like: 69,551,384 people. - Satanists? are pathetic: they can not lose! lol. all the time, that I get a win? that is always? they block my ADSL! lol. @Israel National TV for: Christian revolution Arutz Sheva TV-- no! no one can ask me: unius REI, to hate someone, because, hate is: in opposione in the nature of: unius REI, but this do not: prevents, at my wrath: that, can kill: also: in a supernatural way: to defend: the whole human race: where, God said: "we do (Father, Son, and: the Holy Spirit) we do: the man: in our image: and as, our likeness! we must not be ashamed: of our weakness, ignorance, inferiority, etc.. but, only, for our obstinacy .. because no one is guilty of being born in a state of poverty or deprivation! I believe, that, the King of Saudi Arabia, should understand about the enormous potential, that, I represent, for him (Islam), for, the Jews(Ebraism), and for the whole world!

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why we can not: say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for: do the secular: Christian civilization].. I continued, and almost completed, these days: the New Testament. [...] I am deeply convinced: and: convinced: that: the thought and modern civilization are Christians, continuation of the impulse: given by: Jesus and Paul. About this: I wrote a short note, historical, that will publish, as soon as: I have the space available. The rest do not: feels: that: in this terrible world war: this: that: is in contrast: at concept: Again, Christian life: with: another: that: could trace: at pre-Christian and, in front: the civilization, the barbaric violence of the horde? "text Croce: was immediately spread: and was very big notoriety...: in the case at that time: in which: the Catholic Church:

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why, we can not say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for: do the secular: Christian civilization] began, to make explicit his dissent by the fascist regime. which, reacted: with a violent press campaign, which: also affected, Benedetto Croce: with big: done scorn, Minister fascist National Education, Giuseppe Bottai, that meant, ironically operetta Benedetto Croce, with: an article entitled: "Benedetto Croce: rin-cristianito: out of spite." In true Benedetto Croce, no, he had not: abandoned: his secular atheist belief, neither, took sides: a defense of the Roman Church, but: just observed, such as: "The appeal to history, we can not and do not recognize: of ourselves: of be: Christians." The history showed that: that: was the historical success: of Christianity culture: more than: his religious message: to take root in the conscience.

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why, we can not say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for do the secular: Christian civilization] Benedetto CROCE, writes: "Christianity has been the greatest revolution, that the 'humanity has ever done.. " Willingly or unwillingly, therefore, we are the heirs of a revolution: the term is not used in case the Benedetto Croce: mean wanting the character: disruptive: and constructive: with the Christian revolution, that: historically operated: as all other revolutions: that though" . no support, its comparison, thinking with respect to her specific and limited. " They may not, in fact, compared to the Cultural Revolution Christian, nor: the "revolutions" old, as, that of thought in Greece and the law: Rome, nor modern revolutions, that 'you can not think, without: the revolution Christian 'are': in a relationship: of dependency on her. "

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why, we can not say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for do the secular: Christian civilization] The Christian revolution is in fact, a unique event in human history: because, unlike all the others, it "worked: in the center of the soul, in the moral conscience ',' his law drew only by the inner voice" and "the moral conscience, the appearance: of Christianity, approximate arrival rejoiced: and: is labor: in new ways. " Christianity: it was: a revolution, "so comprehensive and profound, so fruitful of consequences, so unexpected: and: irresistible in its realization, which do not wonder: that: has appeared: o, may: again appear: a miracle, a revelation from above, as, a direct intervention of God in human affairs. "

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] Israel National TV for: Christian revolution. Why: we can not say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for: do the secular: Christian civilization] But, the Christian revolution "was not a miracle" and, "because: the spirit is always the fullness of himself. " The merits of Christianity: "E: revolutions: e: the discoveries that: followed: in modern times, as they do not: they were special: limited and the manner of them, but: invested: the whole man, the ' soul of man, do not: you may think, without the Christian revolution ... because: the original impulse was: and .. continues its re-evolution Christian worked in the center of the soul, the conscience, and: giving prominence: the intimate: e: to the right of this consciousness, almost thought: that: acquire: a new virtue, a new spiritual quality, that: until then: it was not: humanity. '

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] Arutz Sheva TV IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why, we can not say: of not be "Christians" [ atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for do the secular: Christian civilization] In Christianity we have a new vision of history: where the man acts according to a new morality based on love "toward all men, without distinction: of peoples: e: of classes, free e: of slaves, to all creatures, to the world: that: is: the work of God, and: God: that: is: God of love, "the God: that: is: the" Spirit "[9] whose mystery is still: Subject: survey of philosophers whose passion for: the truth makes it almost: the martyrs, because [all the enemies of Christian civilization, are Satanists! sharia, jihad freemasonry: FED ECB IMF NWO 666, 322, communism, ecc.. ]

[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolution. Why, we can not say: of not be "Christians" [atheist Benedetto Croce (1942): in defense of Israel, for do the secular: Christian civilization ] "... the Christian God: is: still ours, and: Our refined philosophies call it: the Spirit, that: always beyond us: and: forever: it is: ourselves, and if: we do not: we worship him more as a mystery, is why we know: it will always mystery to 'eye of abstract logic: and intellectual, undeservedly believed: and: dignified: as "human logic", but: that: clear truth: it is: the eye of the concrete logic, that: it can well be called "divine", understanding it in Christian sense: as the one to which: the man continually rises, and that: continually linking it to God, he does, indeed, of yourself: an true man. "
 
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] Arutz Sheva TV IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for gjør den sekulære: Christian sivilisasjon] I kristendommen har vi en ny visjon av historie: hvor mannen opptrer i henhold til en ny moral basert på kjærlighet "mot alle mennesker, uten forskjell: hos folk: E: klasser, gratis e: slaver, til alle skapninger, til verden: at: er: Guds verk, og: Gud: at: er: Gud av kjærlighet, "Gud: at: er:" Spirit "[9] som mysteriet er fortsatt: Emne: undersøkelse av filosofer som lidenskap for: sannheten gjør det nesten: martyrene, fordi [alle fiender av kristne sivilisasjon, er satanister! sharia, jihad freemasonry: FED ECB IMF 666 NWO, 322, kommunisme, ecc .. ]
 
[UNIUS REI: Universal Brotherhood] IsraelNationalTV for: Christian revolusjon. Hvorfor kan vi ikke si: for ikke være "kristne" [ateist Benedetto Croce (1942): i forsvaret av Israel, for gjør den sekulære: Christian sivilisasjon] "... den kristne Gud: er: fortsatt vår, og: Vår raffinerte filosofier kaller det: Ånden, at: alltid utover oss: og: alltid: det er: oss selv, og hvis: gjør vi ikke: vi tilber ham mer som et mysterium, er hvorfor vi vet: det vil alltid mysterium for 'øye av abstrakt logikk: og intellektuelle, ufortjent trodd: og: verdig: som "menneskelig logikk", men: at: klar sannhet: det er: Eye of the betong logikk, at: det kan godt kalles "guddommelig", forstå det i kristen forstand: som en som: mannen stadig stiger, og at: kontinuerlig knytte det til Gud, han gjør faktisk av deg selv:. en sann mann "
Mitt hellige Frelser: Jesus Kristus: my Messias, min kjærlighet YHWH! "Så, det du var alene med ablazing De øynene, som en engel brakt til liv, har du min skjebne er jeg fri! Inn Hellige Ånd Du er min frelser! Immanuel jeg fri fra: IMF FED NWO: 322: micr-chip, 666 hater mørk mislykkes faggot! all dritten så Du er min ledestjerne, er alt jeg trenger du: min hellige ONE Israels konge: OOOOOoooah "@ 666 CIA synnek1 kannibal voodoo-prest ---- det er din tid: å tilby spontant, ditt liv, med uendelig kjærlighet, for livet av verden!@ Kongen av Saudi-Arabia --- grunn av offerplasser ofre: det er uunnværlig, for å finne tid? lol. Jeg foreslår å drepe, bare, alle satanister, alle fariseerne og alle Masons! lol. er imidlertid ikke en dårlig idé!
Gud velsigne min Israel: Palestine i mitt rike] Jeg lover troskap til flagget av United States of America, og jeg lover troskap til flagget av alt: andre stater, som det står: én, og eventuelle Nation udelelig, med Liberty og rettferdighet for alle og enhver.
@ 666 fariseerne IMF Sharia Jihad, Talmud --- du kan knulle deg: alle tisper. og det pote også: å knulle: esler .. . men,,,, .. men .. min frelser, Jesus Kristus: han sitter: høyre hånd av Faderen med meg! for mange, jeg vet, er faktisk en oppvåkning, virkelig brutal! best for deg: det ville være: at du ikke var noen gang født!

@ IMF FED 666 - HVORDAN VAR vakker når unius REI, var det ikke ... men, det? var en annen som ERA!

ut 666 -> alle kriminelle er satanist. som deg, for meg, ut, ut, ut og bort, utendørs, uten, frem, IMF utenfor .. ut utendørs .. IMF, utendørs, utenfor, ut av: FED ut, ferdig ut oppnådd utendørs ut 322, ECB, NWO, utendørs, ut fuck off, tredje verdenskrig, ut ut utover, utover, CRIMINALA uakseptable satanister: out, FREMASONRY dø: to til , ut -> AMEN! Hallelujah! Alle mine fiender er forbannet I Jesu navn: HELL er ditt hjem, 666 eden av satanister som deg? kan bare være en forbannelse: blasfemy
 
 
 

Nessun commento:

Posta un commento

@Rothschild, Obama, Bush, Kerry, you deserve the electric chair, what is the Kennedy the Executive Order 11110?

666, UN, Nazis den of murderers, sharia shit, antichrists --- March 26, 2009, resolution No. 62/154, "to continue to kill the martyrs cristini innocent!" - Rapists OF HUMAN RIGHTS, MURDERERS! Babylon the great prostitute, in which it was found, the blood of the martyrs of God! I swear in the name of Jesus, on the Throne of God YHWH, all this, I'll make you pay. @Nazioni Unite, UN, the lair of the antichrists, the assembly of the murderers of the Arab League, the Nazis of the violation of freedom of conscience and freedom of religion, all polygamists, pedophiles happy ... a pack of jackals to deny, violate, rape, fundamental human rights ... you are the beasts, the dregs of hell

Post più popolari

Archivio blog

king Unius REI

king Unius REI
jewish Messiah

my Rabbi

my Rabbi
Kaduri Yitzhak

my jhwh my jhwh Select 666 Country:

my jhwh my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh

my jhwh my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh

king Unius REI

king lorenzoJHWH
my jhwh my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh

my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh

==================
Lion Judah☦️ lorenzoJHWH • https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/


President RIVLIN ] but what ambition? [ to realize the Kingdom of Israel and to end the Islamic genocide of the Christian martyrs? I am forced to expose myself personally!

President RIVLIN ] ma quale ambizione? [ per realizzare il Regno di Israele e per far terminare il genocidio islamico dei martiri cristiani? io sono costretto ad espormi personalmente!

DRINK YOUR POISON MADE BY YOURSELF☦️burn satan ☦️shariah Allah ☦️owl lilit Marduch burn JaBullOn Baal SpA: burn in Jesus's name, alleluia!
my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh


2019 (43)
agosto (11)
ago 17 (8)
Spinto da poteri forti internazionali distruggereb...
not defending Muslims under Sharia regime this is ...
all are minor sharia jihad Erdogan 3-legged
“Si dimetta se ha un briciolo di coerenza”
Gusti particolari & twitter's response to requesti...
Islamic Wahhabi dissolution of the Saudi Islamic e...
ipocrisia criminale e sleale fraudolenta di tutta ...
patto di libero scambio "multimiliardario" con la ...
ago 16 (1)
ago 04 (1)
ago 03 (1)
luglio (32)
2018 (24)
2017 (4)
2016 (19)
2015 (91)
2014 (68)


xxx Биньямин 666 Нетаньяху 322 nwo
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...


filosofia 666 metafisica umanistica personalistica trascendente
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...


Mogherini 666 UE xxx futuro bimbi migranti
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...Sufren discriminación violencia atroz
youtube GENDER ] [ mentre stavo scrivEndo questo articolo, youtube mi ha cacciato, espulso! mi ha chiuso la porta in faccia! e, IO sono sta...


Crux Sacra Sit Mihi Lux Croce sacra sii la mia Luce
lorenzoJHWH is king Israel and Unius REI kingdom Universal brotherhood 322 Bush ] mi dispiace [ IL SISTEMA DEVE CADERE, PERCHé IO HO DECISO...


SAUDI PORNO ARABIA ERDOGAN SHARIA 666 XXX ONU
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...SAUD Salafita la 666 shariah Salamandra
eih lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN 1 secondo fa Salamandra Allah: a Mecca Kaaba! wahhabita SALMAN sudairio takfirio bestia SAUD ...


Mercante di Venezia
Benjamin Netanyahu] this is no funny [ per essere moderni, alla moda, progressisti, ed evoluti animali Darwin di successo, molti sono invit...


666 avoid Nuclear XXX War PUSSY
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...porno xxx autonomia cristiani 666 massonica politica
lezioni teologiche del regno politico terreno di Dio! ] [ NESSUNO è ESCLUSO, nessuna superiorità o inferiorità! le 12 Tribù: x [ moltiplica...
my jhwh Select 666 Country:


Avete preferito questo al Regno di Dio?Adesso preparatevi alle conseguenze!

La risposta dei Comuni alla disperazione

domande alle quali non aveva mai risposto nessuno: moneta, credito, usurocrazia e valore indotto.

Giacinto, dal Cuore di Dio prega per noi!

Giacinto è nella comunione dei Santi!
my jhwh my jhwh my jhwh Select 666 Country:
my jhwh Select 666 Country: holy my jhwh

i am Unius REI in kingdom of Palestine


http://uniusreixkingdom.blogspot.com
http://rivoluzione-culturale.blogspot.it/
http://pensiero-e-azione.blogspot.it/
http://jesus-christ-bethlehem.blogspot.com/
http://satan-is-faggot.blogspot.it/
http://yesuniversalbrotherhood.blogspot.it/
http://cannibalixsangue-cristiano.blogspot.it/
http://lorenzoallah.blogspot.it/
http://allgiacintoauriti.blogspot.it/
http://wakeupusaxronpaul.blogspot.it/
http://drinkypoisonjhwhwins.blogspot.it/
http://morte-prematura.blogspot.it/
http://hellxdespairxdestruction.blogspot.it/
http://uniusreiorwarw666imf.blogspot.it/
http://www.webalice.it/looooo/
http://web.tiscali.it/martiri/
http://metafisica.altervista.org
http://fedele.altervista.org


my jhwh Select 666 Country:
my jhwh my jhwh my jhwh Select 666 Country:


https://www.youtube.com/user/noahNephillim/discussion


Afghanistan
Algeria
Argentina
Azerbaijan
Bahrain
Bangladesh
Belarus
Bhutan
Bolivia
Brunei
Burkina Faso
Cameroon
Central African Republic
Chad
China
Colombia
Comoros
Cuba
Democratic Republic of the Congo
Djibouti
Egypt
Eritrea
Ethiopia
Guinea
Honduras
India
Indonesia
International
Iran
Iraq
Israel
Ivory Coast
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Libya
Malaysia
Maldives
Mali
Mauritania
Mexico
Moldova
Morocco
Myanmar
Nepal
Niger
Nigeria
North Korea
Oman
Pakistan
Palestinian Territories
Peru
Philippines
Qatar
Russia
Rwanda
Saudi Arabia
Senegal
Somalia
South Korea
South Sudan
Sri Lanka
Sudan
Syria
Tajikistan
Tanzania
The Gambia
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
Uzbekistan
Vietnam
Yemen


non è facile giudicare un Papa
lug 24 (1)
=========
===========


https://160000christianmartyrs.blogspot.com/
https://666gender123.blogspot.com/

https://666seignioragebanking.blogspot.com/
https://accolitato.blogspot.com/


https://allchristianmartyr.blogspot.com/https://allgiacintoauriti.blogspot.com/

https://auriti.blogspot.com/
https://blasphemy-shariah-genocide.blogspot.com/https://bombaroli-sharia-salafiti.blogspot.com/
https://cambiaregistro.blogspot.com/

https://cannibalixsangue-cristiano.blogspot.com/
https://censoredrevolution.blogspot.comhttps://ciakillyoutubeximf.blogspot.com/
https://close-youtube-page.blogspot.com/
https://corpodicristo.blogspot.com/
https://copticmartyr.blogspot.com/
https://creationreal.blogspot.com

https://corano666talmud.blogspot.com/https://corano-666talmud.blogspot.com/
https://dirittoxlaxvita.blogspot.com/
https://drinkypoisonjhwhwins.blogspot.com/https://dominusuniusrei.blogspot.com/
https://donbass-libero.blogspot.com/
https://eterna-legge-universale.blogspot.com/
https://evolutionxtalmud.blogspot.com/


https://fag322nato666gender.blogspot.com/
http://fedxdieximfxsynagoga666.blogspot.comhttps://fed-hitler-isis-sharia-nwo-satana.blogspot.com/


http://forzearmate.blogspot.comhttp://friendxkinguniusrei.blogspot.com


http://gendermammapapa.blogspot.comhttp://gezabeleelisabettaqueen.blogspot.com
http://gmos-ai.blogspot.comhttps://guerraimfnucleare.blogspot.com/


http://hellxdespairxdestruction.blogspot.com


http://humanumgenus.blogspot.com
http://ilcomandamento.blogspot.comhttp://illuminatidemoplutogiudaicomassone.blogspot.com Denied

==============
http://ilmegliodelbene.blogspot.com
it was a site of mine but google 666 lgbt youtube took it from me and gave it to evil people!

era un sito mio ma google 666 lgbt youtube lo hanno tolto a me e lo hanno dato a gente malvagia!

=====================

http://imf666killyouxtubexstopme.blogspot.com
http://immagini-parlanti.blogspot.com
http://inzivosi-lurdacchioni.blogspot.com
http://israeljhwh.blogspot.com


https://jesus-christ-bethlehem.blogspot.com/
https://jezebel666imf-nwo.blogspot.com/https://jhwh1osannauniusrei3.blogspot.com/


https://jhwhinri.blogspot.com/http://jhwhisrael.blogspot.comhttps://jhwh-lorenzo-uniusrei.blogspot.com/http://jhwhpantocrator.blogspot.com
http://jhwhxallahxbrama.blogspot.com
http://yerushalayim-jerusalem.blogspot.comhttp://yeshua-ha-mashiach-notzri.blogspot.com
http://yesuniversalbrotherhood.blogspot.com


==================


http://king-of-kings4justice.blogspot.com
http://king888kings.blogspot.comhttp://kingdominusuniusrei.blogspot.com
https://kingdomxuniusrei.blogspot.com
http://kingdomofjhwh.blogspot.com
http://kingxkingdom.blogspot.comhttp://legaisisaraba.blogspot.com
http://lorenzoallah.blogspot.comhttp://lorenzojhwh.blogspot.comhttp://lorenzo123579.blogspot.com
http://lucertole-sudditi.blogspot.comhttp://messiajesus.blogspot.com
http://monarchiabancaria.blogspot.com
http://morte-prematura.blogspot.com
http://nazioni.blogspot.comhttp://nessunouniusrei.blogspot.com
http://newworldorder-nuovo.blogspot.com
https://noah-ararat.blogspot.com/http://ordinemondiale.blogspot.com
http://pensiero-e-azione.blogspot.com
https://regno666unitonwo.blogspot.com/http://revenge-yitzhak-kaduri.blogspot.comhttp://rivoluzione-culturale.blogspot.com
http://satan-is-faggot.blogspot.comhttp://satanici.blogspot.comhttps://satanism-sharia-imperialism.blogspot.com
http://satanqueenfagot.blogspot.com
http://shalomgerusalemme.blogspot.com
http://shoahtolosavsimfnazi.blogspot.com
http://signoraggio-spa.blogspot.com
http://signoraggiomondiale.blogspot.com
https://simec-aurito.blogspot.com/
http://sonosatanici.blogspot.com
http://spadadoppiotaglio.blogspot.com

http://stellamarisdefinibusterrae.blogspot.com
http://stopyoutubegooglepornsatan.blogspot.com
http://tutelasovranit.blogspot.com
http://unius-lorenzojhwh-governatore.blogspot.comhttp://uniusrei-king.blogspot.comhttp://uniusrei-or-wwiii.blogspot.comhttp://uniusrei.blogspot.comhttp://uniusrei2.blogspot.comhttp://uniusrei3.blogspot.comhttp://uniusreiking.blogspot.comhttp://uniusreiorwarw666imf.blogspot.comhttp://uniusreixkingdom.blogspot.comhttp://universaldominusuniusrei.blogspot.com
universale-metafisico.blogspot.comhttp://wakeupusaxronpaul.blogspot.com======================


come è già stato fatto in passato: non può la Nazione sopravvivere se gli zombies di un lontano passato (farisei e islamici) hanno preso il controllo:


demoni del libro corano talmud: predatori & primatisti & razzisti shariah spa FMI BCE FED e loro massoni del demonio: congiura NWO? se, tutti loro non vengono espulsi tutti!

Lorenzojhwh UniusREI Beis Hamikdash Walk-through i am king of Israel

https://uniusrei.wordpress.com/2018/10/27/lorenzojhwh-uniusrei-beis-hamikdash-walk-through-i-am-king-of-israel/

LionJudah è #PDerattizzato


UniusREI kingdom
@LionjudahK
progetto politico per il Regno di Israele Atti 1,6


==========


fedele250660@gmail.com

IBAN: IT55H0760104000001016405753

https://www.youtube.com/user/noahNephillim/comment

uniusrei@protonmail.com

IBAN: IT55H0760104000001016405753


===============

bisogna passare al SIMEC, nega il DEBITO!

I saw, God bless, good work


Dear my President Rivlin

io non posso più avere un canale twitter

perché il NWO FED FMI BM OCI perseguita gli anti-Sistema Rothschild come me!Boko Haram Fulani?
la sharia della Lega Araba è il mandante!

#Centrafrica. Abbe Mada Blaise, il Vicario, è già stato tumulato. Il Vescovo Yapaupa di #Alindao è in ospedale. I sopravvissuti sono tutti in fuga. Altri attacchi a Bantagafo e Bambari

ACS-Italia‏ @acs_italia

Breaking news e aggiornamento dal #Centrafrica.


Abbe Mada Blaise, il Vicario, è già stato tumulato.


Il Vescovo Yapaupa di #Alindao è in ospedale (non si sa se ferito o per sicurezza).

I sopravvissuti sono tutti in fuga. Non è attacco isolato. Altri attacchi a Bantagafo e Bambari!tradimento signoraggio bancario 322 massoneria 666poteri occulti: alto tradimento dei popoli: NWO

BEVI TU STESSO I TUOI VELENIDRINK YOUR POISONS MADE BY YOURSELF

grazie politici massoni

grazie finanza del signoraggio bancario


===============

2019 (5)
luglio (5)
lug 25 (1)


Caro papà mi manchi tanto


lug 05 (4)
2018 (36)
2017 (77)
2016 (30)
2015 (160)
2014 (28)Lion☦️Judah☦️UniusREI☦️kingdom

NAPOLITANO USUROCRAZIA italiana

2018 (14)
2019 (10)
luglio (10)
lug 07 (5)
lug 11 (4)
lug 25 (1)


esercitare un ruolo di dialogo

2019 ( 2 )
luglio ( 2 )
lug 11 ( 2 )


were killed while resisting arrest
Islamic OCI invasion, Hitler Rothschild Soros


2018 ( 17 )
2017 ( 7 )
2016 ( 40 )
2015 ( 32 )
2014 ( 346 )
2013 ( 259 )
2012 ( 116 )LionJudah ☦️UniusREI ☦️kingdom @LionjudahK

https://www.youtube.com/user/noahNephillim/discussion

SOVRANITà MONETARIA E DIGNITà UMANA

tra quello che può sapere un sacerdote di satana (amministratore NWO SPA FED ) e quello che può dire di sapere un sacerdote di satana (

2019 (20)
luglio (20)
lug 13 (2)
Perseguitate dall’Italia
Jews back to Judaism
lug 12 (18)
2018 (21)
2017 (4)
2016 (20)
2015 (192)
2014 (248)
2013 (28)
2012 (99)
Lion Judah ☦️ UniusREI ☦️ kingdom

https://www.youtube.com/user/noahNephillim/discussion


luglio (8)
lug 13 (8)

2018 (18)
2017 (3)
2016 (14)
2015 (99)
2014 (433)
2013 (150)
2012 (39)

2011 (39)


2019 (6)
luglio (6)
lug 25 (6)

2018 (23)
2017 (6)
2016 (75)
2015 (132)
2014 (442)
2013 (92)I am King of Israel lorenzoJHWH


2008 (18)
2009 (21)
2011 (8)
2012 (118)
2013 (376)
2014 (555)
2015 (228)
2016 (146)
2017 (16)
2018 (25)
2019 (10)
luglio (10)
lug 14 (7)
lug 15 (2)
lug 27 (1)
Come avete potuto preferire questo signoraggio - massoneria al Regno di Dio?

Ora preparatevi alle conseguenze!

===========
tutto per Lui o contro di Lui = A e W

non dovevi odiare Gesù, lui è l'amore creativo
============
the King Unius Rei

universal brotherhood

2019 (15)
luglio (15)
lug 15 (15)

2018 (18)
2017 (8)
2016 (71)
2015 (97)
2014 (439)
2013 (354)
2012 (201)

2011 (78)2019 (32)
luglio (3)
lug 27 (2)
Passeggeri pestati da immigrati
Lorenzojhwh UniusREI Beis Hamikdash Walk-through i...
lug 17 (1)
marzo (16)
febbraio (9)
gennaio (4)
2018 (28)
2016 (20)
2015 (48)
2014 (49)
2013 (154)
2012 (51)
2011 (83)
2009 (11)
2008 (91)

Avete preferito questo al Regno di Dio

Ora preparatevi a subirne le conseguenze

Disse Gesù a P. Pio: "nessuno si perderà senza saperlo!""nessuno si perderà senza saperlo!"
Ecco finalmente il "666" di cui ha parlato dettagliatamente l'Apocalisse!è già stato testato su una famiglia americana:
se sei del PD? "preparati a prenderlo!"

nel Gender sodoma lgbt


Apocalisse 13:16 Faceva sì che tutti, piccoli e grandi, ricchi e poveri, liberi e schiavi ricevessero un marchio sulla mano destra e sulla fronte;

Apocalisse 13:17 e che nessuno potesse comprare o vendere senza avere tale marchio, cioè il nome della bestia o il numero del suo nome.

Apocalisse 13:18 Qui sta la sapienza. Chi ha intelligenza calcoli il numero della bestia: essa rappresenta un nome d'uomo. E tal cifra è seicentosessantasei.


Hezbollah threatens to 'destroy' Israeli troops; Netanyahu 'not impressed'https://worldisraelnews.com/hezbollah-threatens-to-destroy-israeli-troops-netanyahu-not-impressed/#.XVke5FFkMUU.twitter


Lion Judah☦️ lorenzoJHWH

Hezbollah threatens to 'destroy' Israeli troops; Allah la cagna di Satana ☦️burn satana ☦️shariah ☦️Allah ☦️owl ☦️Marduch burn JaBullOn Baal SpA: burn in Jesus's name, alleluia!
burn satana ☦️ shariah ☦️ Allah ☦️ owl ☦️ Marduch burn JaBullOn Baal SpA:

burn in Jesus's name, alleluia!
DRINK YOUR POISON MADE BY YOURSELF

amen ☦️ alleluia ☦️ #uniusREI #Governor
drink your POISON, made by yourself, amen

C. S. P. B. Crux Sancti Patris Benedecti Croce del Santo Padre Benedetto C. S. S. M. L.

Crux, Sacra Sit Mihi Lux Croce sacra sii la mia Luce, N. D. S. M. D.

Non draco, sit mihi dux Che il dragone non sia il mio duce V. R. S. V

adre Retro satana Allontanati satana! N. S. M. V.

Non Suade Mihi Vana Non mi persuaderai di cose vane S. M. Q. L.

Sunt Mala Quae Libas, Ciò che mi offri è cattivo I.V. B.

Ipsa Venena Bibas Bevi tu stesso i tuoi veleni.

DRINK YOUR POISON MADE BY YOURSELF:

DA UN CIMITERO devono uscire, ed in un cimitero devono entrare: definitivamente!

In nomine Patris, et Filii et Spiritui Sancto Croce del Santo Padre Benedetto. Croce Santa sii la mia Luce e non sia mai il dragone mio duce. Va indietro satana! Non mi persuaderai di cose vane. Sono mali le cose che mi offri, bevi tu stesso il tuo veleno.

Nel Nome del Padre, del Figlio e dello Spirito Santo +. Amen!Lion Judah☦️ lorenzoJHWH

Dear my President Rivlin
I can't have a twitter channel anymore
because the Rothschild NWO FED FMI BM OCI persecutes the anti-System and the pro-Kingdom Israel
like me!
Lion Judah☦️ lorenzoJHWH •
dear President RIVLIN
I don't know if your Rabbis ever told you this story!
It is said that when God created the world, for men to prosper he decided to grant them two virtues.
And so he did.
1. The Swiss made them lawful and respectful of the laws.
2. The English persevering and scholars.
3. The Japanese workers and patients.
4. The cultured and refined French.
5. Cheerful and welcoming Spaniards.
When he arrived at the Italians he turned to the angel who took note and told him: "Italians will be intelligent, honest and communist!"
When he finished with the creation the angel said to him: "Lord, you have given all peoples two virtues, but to the Italians three, this will ensure that they will prevail over all others".
God said: "Damn it! It is true! But the divine virtues can no longer be taken away, that the Italians have three virtues! But each person cannot have more than two together".
So it was that:
A. The Italian who is communist and honest cannot be intelligent.
B. The Italian who is intelligent and communist cannot be honest.
C. The Italian who is intelligent and honest cannot be a communist.
https://worldisraelnews.com/watch-israels-president-to-reduce-timeframe-for-forming-government/

caro Presidente RIVLIN
non so se i tuoi Rabbini ti hanno mai raccontato questa storia!
Si racconta che quando Dio creò il mondo, affinché gli uomini prosperassero decise di concedere loro due virtù.
E così fece.
1. Gli svizzeri li fece ordinati e rispettosi delle leggi.
2. Gli inglesi perseveranti e studiosi.
3. I giapponesi lavoratori e pazienti.
4. I francesi colti e raffinati.
5. Gli spagnoli allegri e accoglienti.
Quando arrivò agli italiani si rivolse all’angelo che prendeva nota e gli disse: “Gli italiani saranno intelligenti, onesti e comunisti!”.
Quando terminò con la creazione l’angelo gli disse: “Signore, tu hai dato a tutti i popoli due virtù, ma agli italiani tre, questo farà si che prevarranno su tutti gli altri”.
Dio disse: "“Porca miseria! E’ vero! Ma le virtù divine non si possono più togliere, che gli italiani abbiano tre virtù! Però ogni persona non potrà averne più di due insieme”.
Fu così che:
A. L’italiano che è comunista e onesto, non può essere intelligente.
B. L’italiano che è intelligente e comunista, non può essere onesto.
C. L’italiano che è intelligente e onesto non può essere comunista.
pensieri su “Open Arms rifiuta porto spagnolo: “Dobbiamo sbarcare in Italia””

KING UniusREI
Agosto 18, 2019 alle 1:59 pm
Il tuo commento è in attesa di moderazione. Questa è un'anteprima, il tuo commento sarà visibile dopo esser stato approvato.

Lion Judah☦️ lorenzoJHWH •
worldisraelnews com/watch-israels-president-to-reduce-timeframe-for-forming-government/
dear my President RIVLIN ] RENZI (Democratic Party) a political nullity: politically destined to disappear
and the M5S which would have halved the electoral consensus
they were ready to make a “Government of purpose” that would last 4 years. to trample on with Mattarella’s complicity: once again trample the Italian people!
and why has the financial technocracy boycotted the democratic right?
because only the Left Riyadh OCI Bilderberg,
only they can make a slanderous world war against China and Russia possible!
https://worldisraelnews.com/watch-israels-president-to-reduce-timeframe-for-forming-government/
RENZI (Partito Democratico) una nullità politica: destinato politicamente a scomparire
e il M5S che avrebbe dimezzato i consensi elettorali
erano pronti a fare un “Governo di scopo” che sarebbe durato 4 anni. per calpestare con la complicità di Mattarella: ancora una volta calpestare il popolo italiano!
e perché la tecnocrazia finanziaria ha boicottato la destra democratica?
perché soltanto la Sinistra Riyad OCI Bilderberg,
soltanto loro può rendere possibile una calunniosa guerra mondiale contro la Cina e la Russia!

to my goats: Bush Rothschild Morgan Rochefeller Obama D'Alema Veltroni, Prodi Bersani, RENZI MERKEL MACRON, Clinton, Epstain, etc. I opened the comment cards for my current 106 site blogger blogspot: then, you send your satanists, freemasons, Islamic bitches and hinds of the CIA 666 UK Gender Darwin the apes developed, and all your corrupt perverts from the democratic party to make comments, otherwise everyone will think that world sharia internet Satellite TV Network Twitter youtube facebook Islam? it's also one only world scam, together to scam banking seigniorage system FED IMF NWO ECB: the esoteric agenda!alle mie capre: Bush Rothschild Morgan Rochefeller Obama D'Alema Veltroni, Prodi Bersani, RENZI MERKEL MACRON, Clinton, Epstain, ecc. Ho aperto le schede dei commenti per il mio attuale blogspot di 106 blog di siti: poi, invii i tuoi satanisti, massoni, puttane islamiche e posteriori della CIA 666 UK Genere Darwin le scimmie sviluppate e tutti i tuoi pervertiti corrotti dal partito democratico per commentare, altrimenti tutti penseranno che il mondo della sharia internet TV satellitare Rete Twitter Twitter YouTube Facebook Islam? è anche un'unica truffa mondiale, insieme alla truffa del sistema di signoraggio bancario FED IMF NWO ECB: l'agenda esoterica! ai miei caproni: Bush Rothschild Morgan Rochefeller Clinton ecc.. io ho aperto le schede dei commenti ai miei attuali 106 blogspot: allora, voi mandate i vostri satanisti, massoni, islamici cagne e cerve lgbt della CIA 666 UK Gender Darwin le scimmie sviluppate a fare dei commenti, altrimenti tutti penseranno che Islam mondiale? è anche una mondiale truffa!

https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/
lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN


Allah cagna di Satana ☦️ burn satana ☦️sharia ☦️Allah ☦️ owl ☦️Marduch burn JaBullOn Baal SpA: burn in Jesus's name, alleluia! DRINK YOUR POISON MADE BY YOURSELF amen ☦️ alleluia drink your POISON, made by yourself, amen ] C. S. P. B. Crux Sancti Patris Benedecti Croce del Santo Padre Benedetto C. S. S. M. L. Crux, Sacra Sit Mihi Lux Croce sacra sii la mia Luce, N. D. S. M. D. Non draco, sit mihi dux Che il dragone non sia il mio duce V. R. S. Vadre Retro satana Allontanati satana! N. S. M. V. Non Suade Mihi Vana Non mi persuaderai di cose vane S. M. Q. L. Sunt Mala Quae Libas, Ciò che mi offri è cattivo I.V. B. Ipsa Venena Bibas Bevi tu stesso i tuoi veleni. [ DRINK YOUR POISON MADE BY YOURSELF: da un CIMITERO devono uscire, ed in un cimitero devono entrare: definitivamente! ] In nomine Patris, et Filii et Spiritui Sancto Croce del Santo Padre Benedetto. Santo +. Amen! by ☦️ #uniusREI #Governor
lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN


non c'è mai stata una sharia della Jihad ISLAM che sia stata ISLAM fondamentalista più pericolosa ed estremista in 1400 anni: come oggi l'Islam è interpretato da Erdogan Riyadh e Iran: sono stati progettati dalla cabala di Rothschild: punire (giustamente) la razza umana: su cui insiste negare una patria unitaria per tutti gli ebrei! .. me? Condivido questo progetto di islamizzazione: e condivido la sua guerra mondiale: in realtà!

https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/ non è mai esistito nel 1400 anni un ISLAM più pericoloso ed estremistico fondamentalista: come oggi è l'islam interpretato da Erdogan Riyad e Iran: loro sono stati descritti dalla cabala di Rothschild:

per punire (giustamente) il genere umano: che si ostina a negare una Patria unitaria per tutti gli ebrei! .. io? io condivido questo progetto di islamizzazione: e condivido la sua guerra mondiale: in realtà! Potrebbe essere questo l'anno della poesia persiana? di Amir Taheri • 18 agosto 2019

L'Iran è uno dei pochi paesi al mondo in cui l'elenco delle celebrità in un determinato momento include un numero di poeti e in cui recital di poesie attirano folle che competono con quelle dei concerti di musica pop. Uno dei primi atti del regime di Khomeini fu il giovane poeta Saeed Soltanpour, rapito dalla cerimonia nuziale e giustiziato con l'accusa falsa di "militanza comunista".

Più tardi, il poeta Rahman Hatefi-Monfared, alias Heydar Mehregan, anch'egli noto giornalista, fu messo a morte sotto tortura in una delle prigioni di Khomeini. Celebrare il grande traguardo poetico di [Esmail] Khoi sarebbe un giusto tributo a ciò che tre generazioni di poeti persiani hanno raggiunto in quasi un secolo di eccezionale creatività. I giudici Nobel non dovrebbero perdere l'occasione di condividere la gioia che la moderna poesia persiana ha regalato agli amanti della poesia in tutto il mondo.Qualunque cosa tu possa pensare dell'Iran, è probabile che lo riconoscerai come una delle più antiche terre della poesia. Qualsiasi elenco dei migliori poeti di tutto il mondo probabilmente includerà almeno uno o due nomi persiani - diciamo Omar Khayyam o Molavi (Rumi). Nella foto: Omar Khayyam.

Qualunque cosa tu possa pensare dell'Iran, è probabile che lo riconoscerai come una delle più antiche terre della poesia. Qualsiasi elenco dei migliori poeti di tutto il mondo probabilmente includerà almeno uno o due nomi persiani - diciamo Omar Khayyam o Molavi (Rumi). Goethe credeva che la poesia avesse raggiunto l'apice della bellezza con Hafez di Shiraz. Conosco solo due paesi,

l'Iran e la Russia, dove la poesia trova ancora un pubblico di massa e i poeti potrebbero raggiungere lo status di celebrità. Chiedi a qualsiasi iraniano quali sono le persone che più ammirano e probabilmente ascolterai un elenco di poeti: da Ferdowsi e Saadi secoli fa a Iraj Mirza e Forugh Farrokhzad più recentemente. Per il medio iraniano, il poeta non è solo un creatore di bellezza ma anche il guardiano della coscienza della nazione. L'Iran è uno dei pochi paesi al mondo in cui l'elenco delle celebrità in un determinato momento include un numero di poeti e in cui recital di poesie attirano folle che competono con quelle dei concerti di musica pop. Continua a leggere l'articolo

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN


there has never been a ISLAM Jihad sharia that be more dangerous and extremist fundamentalist ISLAM in 1400 years: as today is Islam interpreted by Erdogan Riyadh and Iran: they were designed by Rothschild's kabbalah: to punish (rightly) the human race: which insists on denying a unitary homeland for all Jews! .. me? I share this project of Islamization: and I share his world war: actually!

https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/

non è mai esistito in 1400 anni un ISLAM più pericoloso ed estremistico fondamentalista: come oggi è l'islam interpretato da Erdogan Riyad e Iran: loro sono stati progettati dalla kabbalah di Rothschild: per punire (giustamente) il genere umano: che si ostina a negare una Patria unitaria per tutti gli ebrei! .. io? io condivido questo progetto di islamizzazione: e condivido la sua guerra mondiale: in realtà! Could this Be the Year of Persian Poetry? by Amir Taheri • August 18, 2019Iran is one of few countries in the world where the list of celebrities at any given time includes a number of poets and where poetry recitals draw crowds that compete with those of pop-music concerts. One of the first acts of Khomeini's regime was to have the young poet Saeed Soltanpour, abducted from his wedding ceremony, and executed on a spurious charge of "Communist militancy." Later, the poet Rahman Hatefi-Monfared, alias Heydar Mehregan, also a noted journalist, was put to death under torture in one of Khomeini's prisons. Celebrating [Esmail ] Khoi's great poetical achievement would be a fit tribute to what three generations of Persian poets have achieved during almost a century of exceptional creativity. Nobel judges should not miss the opportunity to share the joy that modern Persian poetry has given lovers of poetry all over the world.

Whatever you may think of Iran, you are likely to acknowledge it as one of the oldest homelands of poetry. Any list of top poets from all over the world is likely to include at least one or two Persian names -- say Omar Khayyam or Molavi (Rumi). Pictured: Omar Khayyam.

Whatever you may think of Iran, you are likely to acknowledge it as one of the oldest homelands of poetry. Any list of top poets from all over the world is likely to include at least one or two Persian names -- say Omar Khayyam or Molavi (Rumi). Goethe believed that poetry has reached its peak of beauty with Hafez of Shiraz. I know of only two countries, Iran and Russia, where poetry still finds a mass audience and poets could attain celebrity status.

Ask any Iranian who the persons they most admire are and you are likely to hear a list of poets -- from Ferdowsi and Saadi centuries ago to Iraj Mirza and Forugh Farrokhzad more recently.

For the average Iranian, the poet is not only a creator of beauty but also the guardian of the nation's conscience. Iran is one of few countries in the world where the list of celebrities at any given time includes a number of poets and where poetry recitals draw crowds that compete with those of pop-music concerts. Continue Reading Article
lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAn


I musulmani hanno bruciato più di 15.000 chiese negli ultimi 10 anni: e in ARAB LEAGUE non è possibile ripristinare le chiese: dall'Egitto Giordania e Siria! L'estinzione dei cristiani in Medio Oriente no, nessun anticristo Putin Trump Ursula Von Hitler interverrà contro l'ARAB LEAGUE no, nessun anticristo Ursula Von Hitler interverrà contro la LEGA ARABA mussulmani hanno bruciato più di 15000 Chiese negli ultimi 10 anni: e nella LEGA ARABA non è possibile procedere al restauro delle Chiese: fuori di Egitto Giordania e Siria! L'estinzione dei cristiani in Medio Oriente di Giulio Meotti • 18 agosto 2019 "Non credo in queste due parole [diritti umani],

non ci sono diritti umani. Ma nei paesi occidentali, ci sono diritti degli animali. In Australia si prendono cura delle rane .... Consideraci come rane, noi ' Lo accetterò: proteggici, così possiamo rimanere nella nostra terra ". - Metropolita Nicodemo, arcivescovo siriaco ortodosso di Mosul, Registro cattolico nazionale. "Quelle persone sono le stesse che sono venute qui molti anni fa.

E le abbiamo accettate. Siamo le persone originali in questa terra.

Le abbiamo accettate, abbiamo aperto loro le porte e ci spingono a essere minoranze nella nostra terra, poi i rifugiati nella nostra terra. E questo sarà con te se non ti sveglierai. " - Metropolitan Nicodemus. "Le minacce ai panda provocano più emozioni" delle minacce all'estinzione dei cristiani in Medio Oriente. - Amin Maalouf, autore franco-libanese, Le Temps. La maggior parte delle chiese cristiane a Mosul e nei dintorni, in Iraq, sono state profanate o distrutte dall'ISIS. Nella foto: il campanile pesantemente danneggiato della chiesa di San Giovanni (Mar Yohanna) nella città di Qaraqosh, vicino a Mosul, il 16 aprile 2017. Converti, paga o muori.

Cinque anni fa quella fu la "scelta" che lo Stato islamico (ISIS) diede ai cristiani di Mosul, allora la terza città più grande dell'Iraq: o abbracciare l'Islam, sottomettersi a una tassa religiosa o affrontare la spada. L'ISIS ha quindi contrassegnato le case cristiane con la lettera araba ن (N), la prima lettera della parola araba "Nasrani" ("Nazareno" o "cristiano"). I cristiani spesso non potevano prendere altro che gli abiti sulla schiena e fuggire da una città che aveva ospitato i cristiani per 1.700 anni.

Due anni fa, l'ISIS fu sconfitto a Mosul e il suo califfato fu schiacciato. Gli estremisti, tuttavia, erano riusciti a "purificare" i cristiani. Prima della nascita dell'ISIS, c'erano più di 15.000 cristiani lì.

Nel luglio 2019, l'organizzazione benefica cattolica, Aid to the Church in Need, ha rivelato che solo circa 40 cristiani sono tornati. Non molto tempo fa, Mosul aveva "celebrazioni natalizie senza cristiani".
lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
Muslims have burned more than 15,000 churches in the last 10 years: and in the ARAB LEAGUE it is not possible to restore the churches: out of Egypt Jordan and Syria!

The Extinction of Christians in the Middle East no, no antichrist Putin Trump Ursula Von Hitler will intervene against the ARAB LEAGUE no, nessun anticristo Ursula Von Hitler interverrà contro la LEGA ARABA mussulmani hanno bruciato più di 15000 Chiese negli ultimi 10 anni: e nella LEGA ARABA non è possibile procedere al restauro delle Chiese: fuori di Egitto Giordania e Siria!

The Extinction of Christians in the Middle East by Giulio Meotti • August 18, 2019

"I don't believe in these two words [human rights], there are no human rights. But in Western countries, there are animal rights. In Australia they take care of frogs....

Look upon us as frogs, we'll accept that — just protect us so we can stay in our land." — Metropolitan Nicodemus, the Syriac Orthodox archbishop of Mosul, National Catholic Register. "Those people are the same ones who came here many years ago.

And we accepted them. We are the original people in this land. We accepted them, we opened the doors for them, and they push us to be minorities in our land, then refugees in our land.

And this will be with you if you don't wake up." — Metropolitan Nicodemus.

"Threats to pandas cause more emotion" than threats to the extinction of the Christians in the Middle East. — Amin Maalouf, French-Lebanese author, Le Temps. Most Christian churches in and around Mosul, Iraq were desecrated or destroyed by ISIS. Pictured: The heavily damaged bell tower of Saint John's Church (Mar Yohanna) in the town town of Qaraqosh, near Mosul, on April 16, 2017.

Convert, pay or die. Five years ago, that was the "choice" the Islamic State (ISIS) gave to Christians in Mosul, then Iraq's third-largest city: either embrace Islam, submit to a religious tax or face the sword. ISIS then marked Christian houses with the Arabic letter ن (N),

the first letter of the Arabic word "Nasrani" ("Nazarene," or "Christian") . Christians could often take no more than the clothes on their back and flee a city that had been home to Christians for 1,700 years.

Two years ago, ISIS was defeated in Mosul and its Caliphate crushed. The extremists, however, had succeeded in "cleansing" the Christians. Before the rise of ISIS, there were more than 15,000 Christians there. In July 2019, the Catholic charity, Aid to the Church in Need, disclosed that only about 40 Christians have come back. Not long ago, Mosul had "Christmas celebrations without Christians".lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
antichrist Ursula Von Hitler] Macron France not only wants to return the "Mona Lisa",

but, it has begun to move the borders, you want to annex a piece of "mare nustrum" with the signature of those traitors of the Democratic Party and Gentiloni! so what if we did an EU to hurt us?

you sat on a pig: Rothschild-Prodi-Soros-Grillo: that you can't even imagine it!https://voxnews.info/2019/08/18/salvini-o-si-governa-o-si-vota-diretta-video/#comment-25512 antichrist Ursula Von Hitler ] la Francia di Macron non solo vuole restituire la "Gioconda", ma, si è messo a spostare i confini, si vuole annettere un pezzo di "mare nustrum" con la firma di quei traditori del partito democratico e Gentiloni!

allora se abbiamo fatto una UE per danneggiarci tra di noi? tu ti sei seduta sopra un maiale: Rothschild-Prodi-Soros-Grillo: che non te lo puoi neanche immaginare!

https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/


lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
the ARAB LEAGUE UN OCI Russia USA EU: the antichrist Ursula Von Hitler? are the supporters: of the sharia jihad monsters of 1400 years ago, they are the first responsible for having prevented the normal and peaceful conviction among the peoples! they have made human rights impossible!

and then, all those who criticize Israel? they should not complain if they are filled with prostitutes: Nigerian mafia, Satanist cannibals, lgbt, etc ... and they are also filled with Islamic terrorism, in fact, when the Imams teach: that, the Koran is an Increate Word: then they cannot say to Muslims:

"on the good you do: because Islam is a religion of peace!" in fact Imam Erdogan himself says it: but then, he has no success: and every night he thinks about how to realize again the Ottoman Empire!

he said to me: "Sicily belongs to Turkey"

https://worldisraelnews.com/images-show-iran-satellite-launch-looms-despite-us-criticism/LEGA ARABA ONU OCI Russia USA UE: l'anticristo Ursula Von Hitler? sono i supporter: dei mostri jihad sharia di 1400 anni fa, loro sono i primi responsabili di aver impedito la normale e pacifica convicenza tra i popoli! loro hanno reso impossibile i diritti umani! e poi, tutti quelli che criticano Israele? non si dovrebbero lamentare se si riempiono di prostitute: mafia nigeriana, cannibali satanisti, lgbt, ecc.. e si riempiono anche di terrorismo islamico, infatti, quando gli Imam insegnano: che, il corano è una Parola Increata: poi non possono dire ai mussulmani:

"su fate i buoni: perché Islam è una religione di pace!" infatti Imam Erdogan si lui lo dice: ma poi, non ha successo: e pensa tutte le notti a come realizzare nuovamente tutt'impero ottomano!

proprio lui disse a me: "la Sicilia appartiene alla Turchia"


lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
KING UniusREI Agosto 19, 2019 alle 6:33 am Islamic Jihad says Israel’s latest terrorist intercept means war

worldisraelnews com/islamic-jihad-says-israels-latest-terrorist-intercept-means-war

for the human rights of Erdogan the sharia NAZI Empire Ottoman genocide? NATO CHINA RUSSIA UN EU? they have nothing to say about jihad!

in fact they all know that the Koran is an INCREATED Word that cannot be interpreted! Thus, we too should refer, to defend ourselves, to this legal and legitimate and portentous word of Allah-Manitù! also because the Palestinians feel besieged (too poor people)

and they can’t wait for their siege to be removed to go and slaughter all the Israelis: or to go and quickly find the “God Manitù, in the green prairies”


Bin SALMAN will have to answer to me personally, about his corrupt religion Bin SALMAN dovrà rispondere a me personalmente, circa la sua corrotta religione per i diritti umani di Erdogan l’ottomano NATO CINA RUSSIA ONU UE? loro non hanno niente da dire circa la jihad!

infatti sanno tutti che il Corano è una Parola INCREATA che non può essere interpretata!

Così, anche noi dovremmo fare riferimento, per difenderci, a questa legale e legittima e portentosa parola di Allah-Manitù! anche perché i Palestinesi si sentono assediati (poverini) e non vedono l’ora che il loro assedio sia rimosso per andare a sgozzare tutti gli israeliani: oppure per andare a trovare velocemente il

“Dio Manitù, nelle verdi praterie”

https://voxnews.info/2019/08/18/salvini-o-si-governa-o-si-vota-diretta-video/#comment-25511

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
Yes! all paranoids: religious jihad sharia maniacs: crazy serial murderers, slave trades dhimmis dalit goyims, contemptible dictators? they are almost all protected by #Putin and they develop ballistic missiles ... because like #Erdogan they know they are the scum of the scum: and they must arm themselves well! in effect, Putin the bolscevick Comunist crazy:

he tells everyone that his weapons are better, but then, he himself does not believe it to himself:

to this his statement fake affirmation: and of couse he wants to be defended by all bad contemptible ones, all togheter!!

Putin is just a cowardly scared rabbit Bolshevik

of Shit Putin is just a cowardly scared rabbit

Putin is just a cowardly scared rabbit bolscevico di Merda Putin è soltanto un codardo coniglio impaurito si!

tutti i paranoici: maniaci religiosi: assassini seriali pazzi, dittatori spregevoli? sono quasi tutti protetti da Putin e loro sviluppano missili balistici... perché come Erdogan sanno di essere la feccia della feccia: e si devono armare bene! in effetti, Putin dice a tutti che le sue armi sono migliori, ma poi, lui stesso non ci crede: a questa sua affermazione: e vuole farsi difendere dagli spregevoli!!

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN 12 ore fa
Israel’s interior minister: Tlaib hates Israel more than she loves her grandmother

http://disq.us/t/3hksruc

all those who are caught up in an ideology (evolutionism) or dogmatic religion? they could never be intellectually honest! therefore it is not possible to find honesty in a: sodomite, communist Freemason or an Islamic one today!

tutti coloro che sono presi da una ideologia (evoluzionismo) o religione dogmatica? loro non potrebbero mai essere onesti intellettualmente! quindi non è possibile trovare onestà in un: sodomita, massone comunista o in un islamico oggi!

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
Lion Judah☦️ lorenzoJHWH • https://worldisraelnews.com/israels-interior-minister-tlaib-hates-israel-more-than-she-loves-her-grandmother/

Bin SALMAN] no true minister of God: he could use telepathy: because the supernatural everything: it is always IDOLATRIA! BUT this is really surprising: even a man in mortal sin: and full of demons like you, who spiritually would be impeded (if anyone man, and whatever woman, and whatever other, he reflects on my words? Then, of course he will understand all the rest of my underlying speech; made by me!) this is what you must understand:

1. I cannot take too much advantage of the patience and courage of these Israelis who are hosting me with so much risk of their safety!

2. nothing about: hypocritical, false, untruthful; selfish, unfair, factious, interested, partial exists in Unius REI, because in the purity of its ideals? he is purer than a diamond! at CONTRARY?

sure, I would certainly not have been able to pass through all the voodoo priests of CIA UK NWO NATO Dracula Sodoma Satan all voodoo supernatural superhumans that you fear so much: so much!


Bin SALMAN ] nessun vero ministro di Dio: potrebbe usare la telepatia:

perché il soprannaturale tutto: è sempre IDOLATRIA! MA questo è veramente sorprendente: anche un uomo in peccato mortale: e pieno di demoni come te, che spiritualmente lui ne sarebbe impedito ( se chiunque e comunque e qualunque riflette sulle mie parole?

poi, certo lui comprenderà tutto il resto del discorso sottinteso; da me!) tu è questo che tu devi capire:

1. io non posso troppo approfittare della pazienza e del coraggio di questi israeliani che mi ospitano con tanto rischio della loro incolumità!

2. nulla di: ipocrita, falso, menzognero; egoistico, ingiusto, fazioso, interessato, parziale esiste in Unius REI, perché nella purezza dei suoi ideali? lui è più puro di un diamante!

CONTRARIAMENTE? certo, io non avrei certo potuto attraversare indenne tutti i sacerdoti voodoo di satana della CIA i superuomini soprannaturali che tu tanto temi: così tanto!

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
RIVLIN President ] [ you have no debt of gratitude with Rothschild! you see what he did to you with his NWO! https://worldisraelnews.com/netanyahu-under-fire-from-politicians-as-terror-attacks-rise/ non hai debiti di gratitudine con Rothschild! tu vedi cosa vi ha fatto con il suo NWO!

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN
Netanyahu under fire from politicians as terror attacks rise

https://worldisraelnews.com/netanyahu-under-fire-from-politicians-as-terror-attacks-rise/#.XVl3PaPQC7o.twitter

there are no magic formulas against Palestinian terrorists of the international jihad Erdogan: as a definitive and effective solution there is only their JHWH the King why: I am not a Jew and I can hit hard!

lorenzojhwh Unius KING the LEVIATHAN


Lion Judah☦️ lorenzoJHWH •

https://worldisraelnews.com/netanyahu-under-fire-from-politicians-as-terror-attacks-rise/

Bin SALMAN ] everyone knows I care about you! .. and in this my affection for you: no, there is no human logic: but this is only a divine logic! and no one could tell me that: I have use a delicate progression that lasted 13 years: to avoid any form of violence against your interests!

lo sanno tutti che io ci tengo a te!

.. e in questo affetto mio per te: no, non c'é una logica umana: ma questa è una logica soltanto divina! e nessuno potrebbe dirmi che: io non ho usato una delicata progressione che è durata 13 anni: per evitare qualsiasi forma di violenza contro i tuoi interessi!

https://www.youtube.com/user/noahNephillim/discussion universale-metafisico blogspot